У празник Благовіщення владика Петро звершив богослужіння у Великих Мостах

У празник Благовіщення Пресвятої Богородиці владика Петро звершив Архиєрейське богослужіння у Великих Мостах.

В часі Божественної Літургії Архиєрей виголосив проповідь, у якій роздумував про співдію людини з Божою волею, як це робила Пресвята Богородиця.

«В сьогоднішньому святі ми зауважуємо момент, що Божа воля була узгодженою з людською волею. Ми чуємо, що коли архангел прийшов до Марії він не сказав, що вона мусить, він не зобовʼязує її, а приносить вістку про Божу волю і вона відповідає - нехай станеться по твоєму слову.

Те, що Бог створив - є добрим і він не захотів, щоб його творіння щезло.

Пречиста Діва Марія є прикладом, заохотою і доброю вчителькою, як виконувати Божу волю.

Ми призиваємо Божу волю щоденно в молитві Отче наш, але не завжди є готові її виконувати.

Христос каже, що прийшов не до праведних, а до грішних." - йдеться у проповіді.

Також єпископ наголосив, що наша Церква перебуває у часі Великого посту: "Час посту - це час застанови над своєю душею, щоб переосмислити своє життя і з Божою допомогою ставати кращими. Час посту - це приділення уваги молитві, яку жертвуємо за перемогу".

Продовжуючи роздуми про суть свята проповідник наголосив, що Благовіщення є початком нашого спасіння, бо Син Божий приймає людське тіло.

"Сьогодні Бог стає людиною в лоні Пресвятої Богородиці на її «Так» здійснюється Божа воля.

Вона не просить про допомогу, але запитує в ангела, як це станеться, на що чує відповідь - Дух Святий зійде на тебе і сила Всевишнього осінить тебе.

В сьогоднішньому святі, коли розважаємо про вістку ангела до Марії, просімо в Богородиці, щоб ми мали відкрите серце для Божої волі в житті і бути добрими учнями.

Християнська праведність навчає остерігатися зла і чинити добро.

Сьогодні таємниця відкрита для нашого розважання. Нехай Пресвята Богородиця попровадить і співдіє в нашому  житті, навчаючи нас співдіяти з Божою волею, бо Бог хоче бачити кожну людину щасливою.

Пресвята Богородице, через твої молитви і заступництво спаси нас. Амінь." - із проповіді єпископа.

Пресслужба єпархії