Про єпархію

Сокальська єпархія УГКЦ утворена 16 липня 2000 року із частин колишньої Зборівської єпархії та Львівської Архиєпархії і складається із шести північних районів (Сокальський, Радехівський, Бродівський, Кам’янка-Бузький, Буський, Жовківський) та м. Червоноград Львівської області. Територія єпархії примикає до державного кордону із Польщею.

Загальна площа території єпархії становить 6 991 км. кв. Кількість населення, що постійно проживають на території єпархії становить 491 751 чол. з яких до Української Греко-Католицької Церкви належать 321 645 чол.

Історично територія єпархії до 1946 р. належала до Перемиської єпархії, Львівської Архиєпархії та невеличка частина теперішнього Бродівського району до Станіславівської єпархії, які після Львівського псевдособору 1946 р. та змінення адміністративного поділу, були зліквідовані а храми були зруйновані або використовувалися не за призначенням. Греко-католики збиралися таємно на богослужіння під проводом підпільних священиків та єпископів. Від 1990 р. активно відбувається відродження життя нашої Церкви, реставрація храмів та будівництво нових. За цей період на території єпархії збудовано більше 100 нових храмів та каплиць.

У 2007 році було розширено назву єпархії і тепер вона іменується Сокальсько-Жовківською, щоби жителі районів, котрі є віддалені від м. Сокаля, могли розуміти свою приналежність до цієї єпархії. Також не малу роль відіграло те, що Єпархіальне управління знаходиться у м. Жовква і відповідно це місто отримало важливе значення у житті всієї єпархії.

21 листопада 2010 р. Сокальсько-Жовківська єпархія відсвяткувала 10-річчя свого існування.

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ

У семінарію