Архиєрейське Богослужіння і фестиваль коляди у Лопатині

14 січня 2024 р. Б., у храмі Успення Пресвятої Богородиці селища Лопатин, розпочався Різдвяний фестиваль, дитячо-молодіжних та дорослих хорових колективів Сокальсько-Жовківської Єпархії  "З нами Бог".
У цей день Преосвященний владика Петро звершив Архиєрейське богослужіння у храмі та благословив учасників фестивалю, який вже став традиційним для нашої єпархії.
Розважаючи над уривком недільного Євангелія про оздоровлення прокажених, єпископ наголосив на важливості вміти дякувати Богові за усі дари, якими Він нас так щедро обдаровує.
“Йдучи до священників, щоб підтвердити одужання з хвороби, яка відокремлювала їх від суспільства, лише один прокажений повернувся з подякою і то той, який вважався поганином. Він повернувся, щоб подякувати за можливість повернутися  до звичного життя.
Як важливо вміти дякувати тоді, коли ми отримуємо ласки. Наші особисті молитви мають бути наповнені вдячністю, щоб ми одержавши те, чого просили, отримали вдячність.
Всі ми хочемо бути щасливими.

Свята мати Тереза говорила, що фундамент людського щастя закладений у нашій вдячності.
Скільки людей зараз немають те, що я маю?
Скільки людей втратило свої домівки, здоровʼя?
Господи дякую за те, що бережеш мене!
Господь подає для нашого життя ласки!
У той час, коли ми так сильно  просимо і хочемо вигнати проказу з нашої землі, щоб на ній не було жодного мертвого і зраненого тіла, просімо щоб у нашому спільному проханні про мир ми дякували за те, що Господь береже нас."

CВІТЛИНИ

Після богослужіння розпочався фестиваль різдвяної коляди у якому взяли участь хорові колективи з різних храмів єпархії.
Спільною колядою учасники і всі присутні випрошували в Господа миру і перемоги для нашої Батьківщини.

Цьогоріч у фестивалі взяли участь 23 колективи:

1. Дорослий хор храму Успення Пресвятої Богородиці смт. Лопатин;
  2. Дорослий хор храму Успення Пресвятої Богородиці смт. Лопатин;
  3. Чоловіче вокальне тріо «Чисті роси» смт. Лопатин;
  4. Ансамбль бандуристів «Дзвіночок» музичної школи смт. Лопатин;
  5. Ансамбль бандуристів «Чорнобривці» народного дому смт. Лопатин;
  6. Жіночий вокальний ансамбль «Україночка» храму св. Прор. Іллі с. Стоянів;
  7. Молодіжний ансамбль храму свв. Апп. Петра і Павла м. Сокаль;
  8. Хор храму св. Арх. Михаїла с. Забужжя;
  9. Народний фольклорний колектив «Джерело» парафії Введення в храм Пресвятої Богородиці с. Переволочна
  10.  Хор «Фіміам» храму Успення Пресвятої Богородиці с. Варяж;
  11.  Церковний жіночий хор «Витанія» храму Всіх святих Українського народу с. Вузлове;
  12.  Молодіжний хор "Галілея" храму Всіх святих Українського народу с. Вузлове;
  13.  Дитячий ансамбль "Діти світла" храму Всіх святих Українського народу с. Вузлове;
  14.  Муніципальний хор «Боян» м. Броди;
  15. Вокальний ансамбль парафії Собору Пресвятої Богородиці і св. Теклі м. Броди;
  16. Хор «Благоловення» храму св. Йосафата м. Червноград;
  17. Вокальний ансамбль «Вишиваночка» дитячої музичної школи ім. І. Білозіра м. Радехів;
  18. Квінтет храму св. Миколая м. Радехів;
  19. Хор «Елеос» храму Пресвятої Богородиці Владичиці України м. Червоноград;
  20. Зведений хор парафій с. Волиця, с. Зубків, с. Комарів;
  21. Жіноче тріо храму св. Миколая м. Радехів;
  22. Хор храму влкмч. Параскевії с. Миколаїв;
  23.  Хор храму св. Миколая с. Хмільно.

На завершення організатор фестивалю о. Михайло Микита склав слова подяки учасникам та відзначив всіх подячними грамотами.

Пресслужба єпархії