build professional website

Обʼєднані у служінні: підсумки Генеральної асамблеї Душпастирської ради УГКЦ

Впродовж тижня у Львові 13 новопризначених представників від архиєпархій, єпархій та екзархатів від України спільно із головами профільних структур Патріаршої курії УГКЦ працювали над імплементацією Душпастирського плану «Надія, до якої нас кличе Господь».

У засіданнях Душпастирської ради взяли участь чотири єпископи: владика Кеннет Новаківський, голова Душпастирської ради, владика Андрій Хім’як, його заступник, владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, та владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ.

У робочих засіданнях та спільній молитві взяв участь Блаженніший Святослав: «Синод нашої Церкви є законодавчим органом, ми довго працювали із єпископами для того, щоб ціла Церква отримала спільну та обʼєднуючу стратегію. Разом із тим, виконавчим органом є структурні підрозділи Патріаршої курії УГКЦ, які мають обовʼязок працювати над імплементацією рішень Синоду у всіх місцях, де є наша Церква».

Важливими рішеннями, які були ухвалені в часі Генеральної асамблеї, є розробка спільної цифрової платформи УГКЦ, а також підсилення комунікаційної складової між працівниками Патріаршої курії та головами відповідних структур на місцях, за що відповідальними є представники від архиєпархій, єпархій та екзархатів.

Своєю чергою, заступник голови Душпастирської ради владика Андрій Хімʼяк наголосив на важливості ролі представників від архиєпархій, єпархій та екзархатів: «Ми хочемо поєднувати всі наші єпархії в одне-єдине ціле. Таким обʼєднавчим елементом є Душпастирський план 2030. Проте без спільної розробки конкретних кроків, які обговорюються представниками від структур УГКЦ на місцях, спільна стратегія не зможе запрацювати ефективно. Ми повинні бути обʼєднані у служінні».

Разом з тим, учасники асамблеї відвідали Хаб ментального здоровʼя «ДіяТи», де ознайомились із процесом надання психологічної та духовної підтримки, а також попрацювали над способами масштабування позитивних напрацювань хабу.

Душпастирська рада завершилась 7 грудня спільною молитвою на Марсовому полі у Львові, у якій взяли також участь представники від Львівської міської ради та Львівської обласної військової адміністрації.

Варто наголосити, що інші регіональні зустрічі триватимуть впродовж січня-лютого 2024 року із представниками структур УГКЦ у Польщі (для Центральної та Західної Європи), Бразилії (Південна Америка та Австралія), а також у США (США та Канада).

Нагадаємо, що Душпастирська рада Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви є постійним дорадчим органом при Отцю і Главі УГКЦ у пасторальних питаннях. Її очолює єпископ Єпархії Пресвятої родини із осідком у м. Лондон (Великобританія), апостольський візитатор для українців греко-католиків, які проживають в Ірландії та Північній Ірландії Кеннет Новаківський. Душпастирська рада охоплює діяльність Патріарших структур, що стосуються душпастирства серед мирян, богопосвячених осіб, капеланства, соціального та освітнього служіння, тощо.