build professional website

У Львові відбувається зустріч Комісії УГКЦ із міжконфесійних і міжрелігійних відносин

У вівторок, 10 жовтня, очільники єпархіальних Комісій із міжконфесійних і міжрелігійних відносин з’їхалися до м. Львова, де розпочалася їхня дводенна зустріч. Під час зустрічі заплановано спільні обговорення та дискусії на тему взаємовідносин УГКЦ з іншими конфесіями та релігіями в Україні.

Робочий день розпочався Конференцією на тему «Щоб усі були одно: що можемо зробити сьогодні?». На ній було представлено український переклад енцикліки папи Івана Павла ІІ «Ut unum sint». Цей уже сьогодні хрестоматійний екуменічний документ свого часу став важливим текстом Святого Престолу, який чітко показав, що старання задля досягнення християнської єдності — один із пріоритетів у житті та діяльності Католицької Церкви. Документ підсумував шлях, який пройшла Церква з часу Другого Ватиканського Собору, перераховуючи основні екуменічні ініціативи, у яких Католицька Церква брала участь на офіційному рівні. Енцикліка також підняла непрості питання, які розділяють християнські Церкви і над якими єпископ Рима закликав спільно працювати, щоби вони перестали бути перешкодою до єдності. Від часу виходу енцикліки минуло майже 30 років. Тож сьогодні можна підсумувати, що вже вдалося досягнути, а що ще потрібно зробити задля досягнення мети Ісуса Христа — «щоб усі були одно».

У коментарі для Департаменту інформації УГКЦ о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ із міжконфесійних і міжрелігійних відносин, зазначив, що під час дискусії було особливо наголошено, що війна в Україні, спричинена російською агресією, ставить ініціативи щодо християнської єдності на новий рівень. «Це також змушує нас задуматися, — переконаний священник, — над тим, чи можливе повернення до попереднього звичного стану міжцерковних відносин після закінчення війни і, відповідно, змушує нас шукати нових форм творення екуменічних стосунків. При цьому нам треба бути обережними, щоби вберегти екуменічний діалог від інструменталізації, особливо зважаючи на зростаючу у світі несправедливість, і не забувавати, що завдання Церкви сьогодні — служити суспільству у зціленні травм війни, плекаючи єдність і стійкість людей».