build professional website

У Трускавці освятили пам’ятник митрополиту Володимирові Стернюку

30 вересня у м. Трускавець на подвір’ї храму Святого пророка Іллі відбулося освячення пам’ятника митрополиту Володимирові Стернюку.

Подія розпочалася з Вечірні напередодні свята Покрову Пресвятої Богородиці, яку очолив владика Ігор Возьняк, митрополит Львівський, у співслужінні з архиєпископом Вісвальдасом Кульбокасом, Апостольським нунцієм в Україні, владикою Володимиром Війтишиним, митрополитом Івано-Франківським, владикою Ярославом Прирізою, єпископом Самбірсько-Дрогобицьким, владикою Михайлом Колтуном, єпископом Сокальсько-Жовківським, владиком Григорієм Комаром, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владикою Петром Лозою, єпископом-помічником Сокальсько-Жовківським, владикою Богданом Манишиним, єпископом-помічником Стрийським, та священниками Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Після вечірні владика Ярослав привітав усіх, хто прибув на спільну молитву (див. повний текст слова). Єпископ зазначив, що подія освячення пам’ятника митрополиту Володимирові Стернюку — вшанування великого мужа Церкви, який був місцеблюстителем Глави УГКЦ в 1970—1990-х роках. Окрім того, єпископ пояснив, чому саме у Трускавці споруджено пам’ятник митрополиту Володимирові. «Починаючи з перших днів незалежності України, Трускавець був для всієї України своєрідним Ареопагом, що відкривав духовних і національних постатей», — зауважив проповідник.

Єпископ пригадав, що за цей час у Трускавці постала низка знакових духовних постаментів. Зокрема, поблизу церкви Святого Миколая відтворено в постаменті зустріч Христа і самарянки біля криниці, як нагадування духовного джерела — християнської віри, — з якого відродилася українська нація. Також біля церкви Святого Миколая споруджено пам’ятник митрополиту Андреєві Шептицькому, а біля церкви Покрову — пам’ятник патріарху Йосифові Сліпому — провідних духовних і національних постатей ХХ століття. Пам’ятник митрополиту Володимирові Стернюку відтепер нагадуватиме мешканцям і гостям Трускавця період катакомбної Церкви в Україні.

Після освячення пам’ятника митрополит Ігор розповів присутнім про окремі сторінки життя митрополита Володимира Стернюка. Зокрема, владика Ігор пригадав, як ще молодим священником провідував митрополит Володимир у його квартирі у Львові. Митрополит розповідав про постійне стеження радянських спецслужб за ним. Проте ті численні випробовування, які випадали на його долю, він сприймав за Божу волю. Наприкінці звернення владика Ігор схарактеризував митрополита Володимира як людину, що дбала про свою Церкву і народ.

Після богослужіння відбулася духовно-мистецька програма.