build professional website

Завершився навчальний курс для медичних капеланів УГКЦ «Душпастирська клінічна освіта»

16 листопада 2023 року закінчився річний навчальний курс для медичних капеланів УГКЦ «Душпастирська клінічна освіта». У програмі, яка складалася з пʼяти десятиденних модулів, взяли участь 17 медичних капеланів із різних єпархій Української Греко-Католицької Церкви. З нагоди завершення навчання в Патріаршому домі у Львові відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Ігор Возьняк. Із ним співслужили владики: Йосафат Говера, Петро Лоза, Микола Семенишин та Андрій Хімʼяк.

Програма розпочалася з благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, який особливо акцентував на розвитоку професійного медичного капеланства в Україні.

У вітальному листі Глава Церкви висловив сподівання, що на цьому курс не завершиться: «Підбиваючи підсумки проведення цього першого курсу та втішаючись його позитивними результатами, висловлюю сподівання, що він стане лише першою ластівкою подальших напрацювань і здобутків у цій царині нашого загальноцерковного служіння на благо вічного спасіння людини та прослави всемилосердного і всещедрого Бога Отця, який щиро діє все в усіх».

Викладачами курсу були: о. Руслан П’яста, о. Віталій Микитин, о. Олег Саламон, о. Ігор Ліпчанський, п. Наталія Іванченко-Тимко, п. Леся Вовк, п. Ярослава Балко, п. Іванна Михайлишин.

Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіана Карвацька подякувала кожному причетному до курсу. А також привітала випускників: «Насамперед, дякую Богові за те, що в такий складний час і таких надскладних умовах, за молитовної і дієвої допомоги всіх вас, присутніх сьогодні на цьому нашому святкуванні, ми змогли довести до благого завершення справу, яку розпочав для нас Сам Господь… Очевидно, не можу не звернутися зі словами подяки також і до безпосередніх учасників курсу, а найперше — до всіх його викладачів, які мали бажання донести, багато попрацювавши над самими собою, і справді таки донесли до наших капеланів усе те, що самі знають та чим самі володіють у цій науковій царині, щедро ділячися з ними своїми знаннями, вміннями і практичними навичками».