build professional website

Українські єпископи здійснили паломництво до мощей святого Миколая у м. Барі (Італія)

29 серпня 2023 року відбулося паломництво до базиліки Святого Миколая в місті Барі (Італія). У цьому паломництві взяли участь владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський, владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, та владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

Супроводжував паломництво отець Джованні Дістанте, ректор базиліки Святого Миколая, а також член Ордену домініканців. Саме домініканці служать у місті Барі з 1501 року. Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла.

Владики мали можливість доторкнутися до мощей святого Миколая Чудотворця Мир Ликійських та звернутися до Всемогутнього Бога зі своїми проханнями через його заступництво.

Владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, після молитви поділився своїми думками: «Я молився за благословення для Церкви в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, а також за мир в Україні. Владика Петро Лоза молився за Боже благословення для успішного проведення Синоду Української Греко-Католицької Церкви, який відбуватиметься з 3 по 13 вересня в Римі. Владика Михаїл Колтун звернувся до Бога з подякою за 30 років архиєрейського служіння».

Отець Джованні Дістанте особисто провів владик у крипту, де знаходяться мощі святого Миколая. Він відкрив для них двері до цього святого місця, де вони мали можливість поцілувати святі мощі та принести свої молитви. Також ректор базиліки запевнив владик і нашу Церкву у своїх палких молитвах за справедливий мир в Україні.

Єпископи отримали особливий подарунок — миро, що витікає із святих мощей святого Миколая, яке вони привезуть до їхніх єпархій для використання в богослужіннях та благословення вірних.