Послання 2024

У давньому місті поклоняються римському воїну

У неділю після свята Воздвиження Чесного хреста історичне місто Жовква на Львівщині вшановує свого покровителя та захисника. Повідомляють Львівські новини онлайн.

Святий мученик Партеній жив у ІІІ столітті. За життя був римським воїном, проте через віру у Христа загинув мученицькою смертю. Його мощі понад тисячоліття зберігалися у римських катакомбах, згодом -- у Відні. А 1784 року цісар Йосиф І дозволив перевезти святиню до Жовкви. З того часу мученик став покровителем цього міста.

Нині мощі святого зберігаються у місцевому храмі Пресвятого Серця Христового при монастирі отців-василіян.

"Сьогодні, напередодні святкувань, вулицями Жовкви уже втретє пройде хода з мощами святого мученика Партенія. Така традиція існувала в місті ще до війни. А в у неділю відбудуться молебні та Урочиста літургія, -- розповів отець Веніамин Чернега, ігумен монастиря отців-василіян у Жовкві. -- Раніше мощі мученика були постійно виставлені для поклоніння, але після вшанування їх на цих вихідних, мощі будуть заховані у спеціально створений престіл. Їх виставлятимуть лише раз на рік".

Натомість у неділю посвятять нову ікону святого, яку напередодні свята створили місцеві іконописці.