Послання 2024

Молодь з с. Малехів взяла участь у прощі до Унівської лаври

17 травня 2013 року стартувала ювілейна ХХ проща Львів-Унів. Молодь з с. Малехів Дублянського деканату взяла активну участь у ній.

Про це розповідає Марія-Аліна Гамота:
«Традиційно, проща розпочалась Божественною Літургією у храмі Архистратига Михаїла, так би мовити, початок відліку пішої ходи.

Із Божою допомогою біля тисячі прочан вирушили в дорогу. Перший день приніс багато сюрпризів та несподіванок, оскільки прочанам потрібно було подолати 40 км. На початку це здавалось неможливо, але це лише очам страшно.

Близько 21:00 прочани були вже у Глинянах, де і залишились на ночівлю. Молебень до Пресвятої Богородиці, щира молитва та слова подяки завершили перший день прощі.

Ранок другого дня, розпочався із Літургії у старенькому храмі з чудотворною іконою. Хтось стояв у довгій черзі до ікони, хтось до сповіді, а хтось просто припав на коліна.

Сформувавши колони, прочан неочікувано застав дощ. Сотні синіх дощовиків відчайдушно пересувались до Унева.

Надвечір, серед великих дерев, було видно коричневі покрівлі монастиря. Це була найкраща картина за останні два дні.

Прочан вітали оплесками та посипали квітами, співаючи «Христос Воскрес». Це було надзвичайно приємно! Проща – це дар Божий, який необхідно використовувати».