Послання 2024

build professional website

Пошук по сайту

Владика Петро відвідав Східну колегію (Collegium Orientale) в місті Айхштет, Німеччина де уділив дияконські та піддияконські свячення

У середу, 29 травня 2024 року,  Преосвященний владика Петро Лоза  очолив Божественну Літургію у каплиці Святого Духа (Heilige Geist Kapelle) у Східній колегії (Collegium Orientale) в місті Айхштет, Німеччина. Під час Літургії, на Малому Вході Архієрей нагородив нагрудним золотим Хрестом з прикрасами отця-доктора Петра Станька, сповідника Колегії та уділив дияконські свячення піддиякону Ярославу Семіву.

СВІТЛИНИ

„Сьогодні ми маємо в колегії подвійне свято. Перше – це свято отця Петра, якого ми нагородили золотим хрестом з прикрасами. Друге свято – це те, що наша Єпархія, наша Церква отримала нового диякона. У сьогоднішньому Євангелії Христа запитують, хто дав Йому силу і дозвіл на проповідь. Христос дає відповідь: „Я говорю не від себе самого, але те, що Отець Небесний мені об’явив“. У нашому житті ми повинні давати свідчення. Ми маємо свідчити та проповідувати не себе самих, а свідчити Божу волю, славу і царство. Ми повинні давати свідчення нашої власної зустрічі з Богом, Богом, який є любов’ю. Тому бажаю вам, дорогий отче Петре та дияконе Ярославе, бути правдивими свідками Божої дії у вашому житті та світі і свідчити про Нього“, – з слів владики Петра.

Після завершення Богослужіння з вітальним та подячним словом до присутніх звернувся ректор Колегії прот. Д-р. Олександр Петринко. „Дорогий владико, ми сьогодні радіємо, що ви в час своєї закордонної робочої поїздки знайшли час та завітали до нас і виконали важливу місію не лише для нас, але й для всієї Церкви, висвятивши нового диякона. Дякуємо Вам, владико, та бажаємо, щоб Ваші старання були Богом благословенні“. У своєму слові отець ректор привітав отця доктора Петра Станька, подякувавши йому за служіння як сповідника колегії, так і за його служіння військового капелана, та привітав диякона Ярослава, побажавши йому ревного служіння у винограднику Христовому для блага Церкви.

Увечері владика Петро очолив Велику вечірню з нагоди свята Торжественного поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крови Господа нашого Ісуса Христа, яке ми святкуємо згідно з Григоріанським календарем. Перед початком Богослужіння Архієрей уділив нижчі свячення для колегіата Романа Кровіцького, приналежного до Сокальсько-Жовківської єпархії.

На завершення Вечірньої з подячним словом звернувся новопоставлений піддиякон Роман. У своєму слові брат Роман подякував владиці за візит та уділення нижчих свячень, попросив від його імені передати подяку правлячому єпископові владиці Михаїлу за його благословення нижчих свячень, ректорату колегії, рідним та знайомим за молитву та підтримку.

 

Повідомив: Олексій Нарепеха

Фото: Ростислав Мирош

 

 

 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2024

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336