build professional website

Папа Франциск до членів Синоду Єпископів УГКЦ: Близькість пастирів з народом — це канал, який несе живу воду надії

«Ми з вами у думках, молитвах і вчинках!» — заявив на початок свого звернення від імені Святішого Отця Папи Франциска Апостольський Нунцій у Польщі архиєпископ Сальваторе Пенаккіо до членів Синоду Єпископів УГКЦ, духовенства та усіх вірних, зібраних у катедральному храмі Святого Івана Хрестителя у м. Перемишлі (Польща).

У цей день, 7 липня, спільнота катедрального храму Святого Івана Хрестителя відзначає свій храмовий празник. Водночас саме цей день став початком Синоду Єпископів УГКЦ 2022 року, який відбувається у м. Перемишлі упродовж 7–15 липня. Традиційно, цей початок ознаменований Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні із єпископами Синоду.

Перед початком богослужіння до усіх зібраних від імені Святішого Отця Папи Франциска звернувся Апостольський Нунцій у Польщі архиєпископ Сальваторе Пенаккіо.

«Сердечно вітаю всіх Вас, що зібралися на Синоді у Перемишлі», — розпочав своє звернення Святіший Отець, відзначивши, що саме війна в Україні унеможливила його проведення у Києві, як планувалося перед тим.

Відтак Папа пригадав, що не так давно, а саме 27 червня Українська Греко-Католицька Церква літургійно відзначала празник Святого священномученика Миколая Чарнецького та інших українських новомучеників. «Саме в цю хвилину краще розуміємо обставини, в яких жили і зазнали смерті ці мученики, серед яких були єпископи, священники, монахи, монахині і миряни, що стали жертвами комуністичного, совєтського режиму. Сьогодні вони захищають з неба свій народ, який страждає. Їхній опіці ввіряю всіх членів Синоду».

Святіший Отець ствердив, що й сьогодні духовно єднається з стражданнями українського народу, запевнивши про свою молитву і заангажованість, «які інколи, з огляду на делікатну ситуацію, не завжди з’явлаютьтся в засобах масової інформації».

За словами архиєрея, Синод Єпископів, темою якого є «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ», повинен мати на меті добро Церкви і поодиноких вірних. Він також має стати місцем зустрічі і взаємної допомоги на спільному життєвому шляху, в пошуках нових способів супроводу вірних.

«Близькість пастирів з вірними — це канал, який споруджується день за днем і несе живу воду надії. Він будується саме так, зустріч за зустріччю, зі священниками, які знають і беруть до свого серця тривоги людей, та з вірними, які завдяки отримуваному піклуванню, засвоюють благовість Євангелія, яку передають пастирі. Вони не розуміють її, якщо пастирі готові лише вимовляти Бога; вони сприймають її, якщо вони докладають зусилля, щоб давати Бога: даючи себе самих, перебуваючи близько як свідки Бога надії, Який став тілом, щоб ступати дорогами людини. Щоб Церква була місцем, в якому зачерпується надію, де знаходять завжди відчинені двері, де отримують розраду й заохочення», — пригадав свої слова Папа Франциск, звернені до Блаженнішого Святослава і митрополитів УГКЦ під час спільної зустрічі у липні 2019 року в Римі.

Висловлюючи свої сердечні побажання на початок Синоду Єпископів УГКЦ, Папа Франциск мовив: «Хай ця зустріч надихає Вас на творче продовження надзвичайної традиції віри Отців, закоріненої і підтримуваної від поколінь в Божому люді Вашого Народу. Молюсь, щоб Ваша Церква і Ваш Народ, оживлені силою святих таїнств, вдивляючись в Непорочне Серце Марії, не втратили християнської надії на краще майбуття».

Блаженніший Святослав від себе особисто та в імені усіх присутніх єпископів Синоду висловив слова вдячності Папі Франциску. «Кожен Синод нашої Церкви, – підкреслив Глава УГКЦ, – є видивим виявом повного сопричастя з наступником апостола Петра. За це сопричастя наша Церква заплатила найвищу ціну – ціну крові мучеників, про яких Святіший Отець згадав у своєму листі». Предстоятель подякував і Апостольському нунцію у Польщі за те, що прибув з Варшави до Перемишля, і на знак вдячності Української Греко-Католицької Церкви за його дипломатичне служіння в Польщі подарував архиєпископу Пенаккіо нагрудний хрест.

Нагадаємо, що 7-15 липня 2022 року в Перемишлі відбуватиметься Синод Єпископів УГКЦ під головуванням Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава. Основна тема Синоду — «Синодальність і соборність: досвід УКГЦ». Через пандемію коронавірусу останні два років Синоди Єпископів УКГЦ відбувались онлайн. Цього року через війну засідання перенесли з Києва до Перемишля.