build professional website

Пошук по сайту

«Свідчимо і будуємо єдність однієї Христової Церкви в Україні», – Глава УГКЦ про братню зустріч єпископів УГКЦ та РКЦ

Важливо, щоб вселенськість не була лише гарною ідеєю, а стала стилем нашого життя тоді, коли ми промовляємо до українського суспільства, до світу як єдина Церква, єдине Тіло Христове. Ми прагнемо, щоб римо-католики і греко-католики промовляли до сучасної людини єдиним голосом.

Такими словами Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав прокоментував братню зустріч єпископів УГКЦ та РКЦ, що відбулася у четвер, 25 листопада, у приміщенні реколекційно-відпочинкового центру Львівської архиєпархії «Світлиця». У зустрічі взяв участь Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Така спільна братня зустріч єпископату УГКЦ та РКЦ в Україні відбувається щороку. І цій традиції вже понад двадцять років. Зазвичай, їй передують триденні реколекції, які по черзі організовують обидві конфесії. Цього року їх організовувала УГКЦ. Провідником духовних настанов був ігумен Свято-Успенської Унівської Лаври ієрм. Йона Максім.

Традиція спільних реколекцій є особливим часом, коли єпископи можуть разом молитися, слухати Боже слово, сповідатися, причащатися. Після днів духовної віднови архиєреї у робочому форматі обговорюють актуальні душпастирські питання.

«Цього року наша братня зустріч є особливою хоча б тому, що впродовж двох років ми не бачилися. Минулого року така зустріч і реколекції з причини пандемії відбувалися онлайн. Ми, чесно кажучи, один за одним заскучали. Владики прагнуть бути разом, спілкуватися, чути, як справи один одного», – розповів Блаженніший Святослав у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ.

Іншою цінністю братньої зустрічі, за словами Глави УГКЦ, є те, що кожного року на неї приїжджає Апостольський Нунцій. «Від початку пандемії в нас не було Апостольського Нунція, був тимчасово повірений у справах Ватикану, – каже він. – Тепер же новопризначений Апостольський Нунцій мав нагоду вперше зустрітися з усіма католицькими єпископами України, разом зібраними в одному приміщенні».

У рамках підготовки до братньої зустрічі єпископи, зазвичай, наперед узгоджують кілька тем, які відтак обговорюють між собою.

«Центральна тематика, яка сьогодні є важливою для всіх, – це тема синодального шляху у Католицькій Церкві, проголошеного Святішим Отцем Папою Франциском», – каже Верховний Архиєпископ УГКЦ.

За його словами, синодальний шлях Церкви передбачає спільну подорож, спільну відповідальність за Церкву в третьому тисячолітті, яку повинні відчувати не тільки єпископи, але миряни, духовенство, монашество – увесь Божий люд. «Сьогодні ми слухали про те, як твориться цей шлях в Римо-Католицькій Церкві в Україні і в Українській Греко-Католицькій Церкві, позаяк є певні особливості. Наші Церкви мають різну традицію синодальності», – сказав Предстоятель.

«Проте дискусія є надзвичайно цікава, і братня зустріч є справді наповнена братнім спілкуванням, діленням наболілим. Я сподіваюся, що підсумки цієї зустрічі будуть дуже гарними», – додав він.

Одна з основних цінностей братньої зустрічі, на переконання Глави УГКЦ, полягає в тому, що таким чином єпископи свідчать і будують єдність однієї Церкви в Україні.

«Будувати єдність однієї Католицької Церкви в Україні, яка присутня тут у двох різних традиціях (латинській і візантійській), промовляти до сучасної людини єдиним голосом – це та головна ціль, яку на братніх зустрічах ми намагаємося осягати», – наголосив Отець і Глава УГКЦ.

Джерело

 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2022

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336