build professional website

Пошук по сайту

Глава Церкви презентував східним католицьким єпископам Європи діяльність Синоду Єпископів УГКЦ

8 вересня на Зустрічі східних католицьких єпископів Європи у Будапешті Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав презентував практичні аспекти діяльності Синоду Єпископів УГКЦ, зокрема в умовах коронавірусу.

Предстоятель зазначив, що УГКЦ як одна зі Східних Католицьких Церков живе і керується у своєму устрої принципами синодальності та колегіальності.

До Синоду Єпископів на даний час належать 53 єпископи з 4 континентів.

За його словами, Синод зазвичай відбувається раз на рік у встановлений час у першій декаді вересня у Реколекційному центрі Львівської архиєпархії (смт. Брюховичі) або в іншому відповідному місті, попередньо визначеному Главою Церкви, за згодою Постійного Синоду. Якщо Синод має відбуватися поза межами матірної території, на це потрібна згода Апостольської Столиці. Так впродовж останніх років Синод відбувся поза межами України в Філадельфії, США (2007), Куритибі, Бразилія (2011), Вінніпезі, Канада (2012), Римі, Італія (2019).

Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що пандемія коронавірусу на початку 2020 року внесла корективи в життя Церкви по всьому світі і унеможливила звичайний спосіб проведення Синоду Єпископів. Все ж, на основі рекомендацій, отриманих від Святого Престолу, Синод Єпископів УГКЦ зміг здійснювати свою діяльність у 2020-2021 роках у форматі онлайн-сесій.

Як підготовчий етап до пленарної сесії Синоду, впродовж першої половини 2020 року Синод провів три регіональні зустрічі для єпископів кожного з чотирьох регіонів:

1) США і Канада;
2) Південна Америка та Австралія;
3) Західна та Центральна Європа;
4) Україна.

На цих регіональних зустрічах обговорювалися відповідно три блоки питань: пастирського, канонічного та економічного характеру. Відтак наприкінці вересня 2020 року пройшла пленарна сесія Синоду Єпископів за участю усіх владик з України та поселень.

Повний текст доповіді Глави УГКЦ «Практичні аспекти діяльності Синоду Єпископів УГКЦ» читайте тут.

«У 2021 ми вирішили дещо удосконалити синодальне діяння, розподіливши пленарні засідання Синоду Єпископів на увесь рік. Окрім того, у міжпленарний період проводимо регіональні онлайн-зустрічі за минулорічною схемою. Таким чином цього року Синод Єпископів проведе чотири онлайн-сесії, в яких візьмуть участь усі члени Синоду Єпископів, а також дві регіональні зустрічі», – розповів Глава Церкви.

Джерело

 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2022

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336