build professional website

Пошук по сайту

Владика Петро взяв участь у похороних богослужіннях за владикою Міланом Шашіком

20 липня 2020 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав взяв участь у похороні владики Мілана Шашіка, правлячого єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії. На похорон разом з Предстоятелем численно прибули владики Синоду Єпископів УГКЦ, серед них владика Петро (Лоза), єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

СВІТЛИНИ

«Ми прибули сюди, щоби провести в останню путь нашого брата новопреставленого владику Мілана», – сказав Блаженніший Святослав.

Він розповів, як одного разу подорожував автом разом з покійним владикою з нашої базиліки Святої Софії до собору Святого Петра в Римі, владика сказав спонтанно таку фразу: «Для мене життя – це Христос, смерть – це прибуток».

«Сьогодні ми сумуємо, бо ще так багато спільних планів ми не змогли зробити. Але коли вдивляємося в його постать, бачимо гідного наслідника апостолів. Бо ми знаємо, що єпископ – наслідник апостолів. А змістом, центральною думкою його апостольської проповіді було свідоцтво про те, що Христос воістину воскрес».

Глава Церкви відзначив, що хто хоч трішки знав владику Мілана, знав його духовність, життєвий оптимізм і не міг не бачити, що владика своїм життям, а сьогодні навіть своєю смертю, є свідком Воскреслого Христа.

«Ми сьогодні хочемо подякувати владиці Мілану за всі навіть найменші моменти співпраці Мукачівської єпархії з Синодом Української Греко-Католицької Церкви. Ми сьогодні йому дякуємо, що так активно брав участь у роботі нашого Синоду. Дякуємо за те, що разом з нами був голосом українського народу перед могутніми світу цього, перед усією світовою спільнотою про болі і страждання України», – відзначив Глава Церкви.

За його словами, владику Мілана сьогодні в УГКЦ згадують як того, хто невтомно дбав про те, щоби український народ зростав у вірі й дбав про свою державу на основах християнської моралі. 

«Ми сьогодні сумуємо за тобою, брате Мілане, але передаємо тебе в руки Воскреслого, якого ти любив, якого ти проповідував, якого ти свідчив усім своїм життям і смертю», – сказав Блаженніший Святослав.

Від імені всієї повноти Української Греко-Католицької Церкви Глава Церкви склав Мукачівській єпархії слова щирого співчуття і єдності у молитві. «Ваш плач, ваші сльози сьогодні відлунюють в серцях мільйонів греко-католиків українців по цілому світі. Ми маємо як греко-католики спільну історію наших страждань і переслідувань. Ми маємо спільну історію воскреслої Церкви тут на рідних землях. Ми маємо спільну місію як греко-католики України, яку ще маємо спільно сповнити», – вважає Предстоятель.

«Нехай владика Мілан на небесах буде нашим молільником і заступником, щоб ми кожен у своєму життєвому покликанні зміг сповнити своє завдання – бути свідком віри Воскреслого Христа», – насамкінець побажав Блаженніший Святослав.

Світлини: mgce.uz.ua  

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ  

 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2020

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336