build professional website

Пошук по сайту

У Києві відбувся екуменічний молебень християн-військовослужбовців

У спільній молитві взяли участь представники Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви (Київський Патріархат), Римо-Католицької Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів. Серед них о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії у справах душпастирства силових структур України, єпископ Станіслав Широкорадюк, прот. Димитрій Садов'як, Голова Синодального Управління духовно-патріотичного виховання УПЦ КП із Збройними Силами та іншими військовими формуваннями, прот. Олександр Трофимлюк, проректор Київської Духовної Академії УПЦ КП, о. Костянтин Пантелей, керівник відділу душпастирства у пенітенціарній системі України, о. Зеновій Колтун, головний військовий капелан Сокальсько-Жовківської єпархії, прот. Тарас Мельник, капелан УПЦ КП, диякон Богдан Гайдай УПЦ КП, бр. Василь Хіміч, голова ОХВУ, заступник голови ВСО ЄХБ Ігор Бандура. Представники силових структур також взяли участь у молебні, зокрема були присутні О.І. Мельник, референт Департаменту патріаршої курії у справах душпастирства силових структур України, полковник Р. Коханчук, підполковник О.В. Іздебський та полковник П.І. Костюк.  У молебні взяли участь військовослужбовці Окремого полку Президента України, в/ч А-0139, представники Центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ.

У своїй проповіді владика наголосив: «Сьогоднішня зустріч є дуже важливою для нас: у спільній молитві ми разом єднаємося з голосом усього християнського світу, відчуваючи відповідальність за своє служіння, до якого ми покликані». Владика Михаїл зауважив, як важливо перебувати у спільноті: не лише у своєму колі, а й глобально. «Мотив єднання – один з найважливіших чинників, що збирає нас у молитві за гармонію в цілому світі». Владика також наголосив на суті спільної молитви, у якій кожен засилає свої прохання до Господа, відчуваючи підтримку ближнього та отримуючи благодать Божу.

Після молебню присутні спустилися в зали під храмом, де захід продовжився колядою та спілкуванням. Протягом вечора п. Романа Кобальчинська ознайомлювала усіх гостей з українськими традиціями, що мали місце протягом різдвяного періоду.

Кожен з присутніх мав змогу взяти слово та висловити свою думку з приводу необхідності екуменічної молитви християн та військовослужбовців зокрема. Представники різних християнських конфесій висловлювали свою підтримку подібним заходам. За словами Петра Івановича Костюка, важливо закладати добру традицію спільної молитви між конфесіями, що демонструвало б пошану одне до одного. «Такі острівки духовної стабільності сьогодні як ніколи необхідні для наших військовослужбовців, що скріплює їхній дух та додає наснаги у служінні».

 

http://www.kapelanstvo.org.ua/news/139/

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2023

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336