build professional website

Пошук по сайту

Послання Кир Михаїла на Великий піст 2019 р. Б.

 Великопосне послання для священиків, монахів і монахинь 

і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії на 2019 р.

 

Нам гріх заподіяв руїну

Тривога охоплює кожне життя.

Ми сьогодні вдаємося до Премудрості Божої

Хай справою миру нам стане Вона.

 

Мої возлюблені в Христі дорогі брати і сестри. Сповнений з вами в переживаннях за життя, як на теперішній, так і на майбутні наші часи.

Слава Ісусу Христу!

Ми, що живемо на землі, яка для нас є спільна; і сонце, що теж одинаково світить на праведних і грішних; і воду, що п’ємо з землі; і плоди земні, якими насичуємося, але цього здавалось нам є недостатньо. Бог кожного з нас наділив різними дарами, щоб ми, розвиваючи їх, один одного доповняли. Усе, що ми споживаємо і чим користуємося – це все діло рук наших, це блага земні для нашого з вами життя, для якого ми усі в міру своїх можливостей прикладаємося і є внеском кожного.

В останніх часах розвиток індустрії досягнув захмарного рівня, в якому ми живемо і користуємося: інтернет, комп’ютери, техніка – це все створює, здавалось би, щораз кращий рівень життя. Але і це нас в кінцевому результаті цілковито не тішить. Якщо йдеться про особисте щастя, в якому знаходять себе закохані, то і це не є вистарчальним для людського щастя. Ми спостерігаємо, що матеріальний світ не може задовільнити наші вимоги. Коли ще почнемо говорити про здоров’я і хвороби, про нещастя і смерть, про природні розрухи і війни – це людину може зводити до відчаю – 

Тривога охоплює людське життя.  

Ми вдаємося до Премудрості Божої, 

Хай для нас стане достатком Вона. 

Нещодавно Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, у своїм посланні з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави під заголовком: «Наша Свята Софія» запрошує «…в контексті  нашого духовного та культурно-національного буття щиро скерувати очі власного серця і ума до Божественної Премудрості. Цю Премудрість Предвічний Отець являє нам у своєму воплоченому Сині та відкриває у Святому Дусі. У цій Божественній Софії, Премудрості Божій, ми бачимо глибоку мудрість нашого національного та державного буття – Софії Київської, що є іконою та воплоченням Премудрості Божої. Софія, Премудрість Божа, прийшла на київські пагорби з Володимировим хрещенням і лягла в основу всієї київської цивілізації. Ідеться про Євангельські цінності та моральні принципи, що осяяли культуру наших предків і стали міцними підвалинами для об’єднання українського народу та розвитку нашої державності».  

Ми, що живемо в Україні, це Бог дав нам цю підвалину аби Україна могла утвердитися у віках. Ми зараз знаходимося в часі Великого Посту для того, щоб застановитися над викликами особистого і суспільного життя, в тому числі і церковного життя і щоби нашими зусиллями і Божою допомогою у вірі, надії і любові запалилися прагненням Божої Премудрості у всіх наших діяннях, думаннях, бажаннях, стараннях, триваннях і сподіваннях. Якщо ми бодай щось одне з Премудрості Божої засвоїмо, то Премудрість нас поведе дальше і про більше буде нам торувати шлях.

Кращого бажаймо собі і для ближніх.

Молитвою скріпляймо бажання свої,

Щоб з волею Божою наша єдналась,

Бо в цьому Премудрість  є для нас на землі. 

Братолюбія справжнього нам подай Господи,

Бо в нутрі нашому цього нема. 

Ворог-гріх наш розум туманить 

Сили і світла нам подай від Христа.

Піст полягає у Божій Премудрості. Це не є видумка Церкви, але це є приклад самого Бога Ісуса Христа, який дав нам приклад духовного змагання, боротьби із злими силами, які ми називаємо гріхом. Постом виражаються наші суттєві, життєві зусилля непримеренності з нашими гріхами. В молитві святого Єфрема, яка стосується кожного, навіть тих, що кажуть, що гріха не мають, є причина призадуми і признання, щоб щиро прагнути збагнути і позбутися гріхів: «Господи і Владико життя мого! Духа лінивства, недбайливости, властолюб’я і пустомовства віджени від мене».

Ми Божу Премудрість признаємо у світі

І в Премудрості Бог нам цей світ доручив.

Дав в ньому любов, мир, свободу, дав вільну волю,

Щоб кожен Премудрість в собі досвідчив.

Ради нашого життя, здоров’я, успіхів, наших трудів; ради успішного  нашого благоустрою життя: особистого, сімейного, церковного і суспільного; ради припинення війни, відведення ворогів і встановлення миру; ради нашої держави-України, якої без нас не може бути, а якщо з нами, то вільної, незалежної з усіма її для нас конституційними гарантіями, основаними на правах Божих і людських, візьмімось за молитву, піст і милостиню, переймімось щирим покаянням і нашим наверненням до Христа у Його Божественній Премудрості, яку Він об’явив у Євангелії, зокрема на хресті. 

У своїй Премудрості нам Бог об’явився.

Він, умираючи, всі гріхи нам простив.

Для цього, щоб тепер, коли ми дізналися,

Кожен для всіх так само робив.

Закликаю всіх у дусі покаяння і примирення з Богом і ближніми докласти зусиль в часі посту аби ми засягнули Божої Премудрості і переконання для запевнення нам успіху для повноцінного життя у прещедрій Божій Премудрості.

Пресвята Богородице! Церква називає Тебе Престолом Божої Премудрості. На твоєму Престолі Бог відкрив свою премудрість і ввірив її Тобі. Пресвята Богородице, Престоле Премудрости, щораз до Тебе волаємо, яви нам Твою милість. Бажаю усім торкнутися нашими посними зусиллями до Престолу Божої Премудрості, Пресвятої Богородиці, щоб з певністю почерпнути Божої ласки для життя нашого в мирі на землі і у вічності.

Мир у Божому благословенні засилаю від Бога Отця, Сина 

і Святого Духа на усіх вас для життя і спасіння. Амінь.

 

†Михаїл Колтун

єпископ Сокальсько-Жовківський

 

 

Дано: м. Жовква, Єпархіальне Управління Сокальсько-Жовківської єпархії

в день св. Мелетія, архиєп. Антіохійського, 25 лютого 2019 р. Б.

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2021

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336