Послання 2024

У Лопатині Хресний хід провадила парафіяльна молодь

14 квітня 2013 року, в ІV неділю Великого посту, вулицями селища Лопатин пройшла Хресна дорога. Над страстями Спасителя мали можливість розважати парафіяни храму Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ) та вірні костелу Небовзяття Божої Матері (РКЦ).

Хресний хід очолив отець-декан Богдан Левицький при допомозі сотрудника о. Василя Ждана. Також присутніми були о. Андрій Івашко (адміністратор храму св. Миколая с. Хмільно) та о. Казимир настоятель римо-католицької громади.

На початку молитовного дійства отець-мітрат Богдан Левицький звернувся до присутніх із словом: «З ласки Божої розпочинаємо Хресний хід, стараймося під час молитви задуматися над своїм життям, як часто ми покладаємо тягарі один на одного, стараймося навпаки носити тягарі один одного».

Варто зазначити що Хресний хід провадила молодь, зокрема читання розважань, та спів страсних пісень у виконанні молодіжного парафіяльного хору. Присутні по черзі несли хрест та терновий вінок.

Після чого Хресний шлях продовжився вулицями селища Лопатин. У часі читання текстів-роздумів, присутні мали можливість переосмислити проблеми сучасного світу. Також перед кожною стацією священики читали фрагменти із Євангелія про страждання Спасителя, пророцтва Ісаї та книги Плачу Єремії.

Завершився Хресний хід на подвір’ї костелу Небовзяття Божої Матері, о. Богдан подякував всім вірним за спільну молитву: «Ми з вами молились Хресну дорогу, де розважали про проблеми сучасної людини, тішить те, що ми разам із римо-католицькою громадою, дійсно показуємо ту живу єдність Католицької Церкви».

На Хресному ході були присутні вірні із сусідніх сіл: Хмільно, Станіславчик, Кустин, Руденко, Батиїв, Нивиці та представники Районного відділу культури.

Повідомив о. Василь Ждан