На Бущині науково-практичною конференцією розпочато заходи присвячені 200-літтю з дня народження о. Маркіяна Шашкевича

24 березня до 200-ліття з дня народження о. Маркіяна Шашкевича в районному Народному домі «Просвіта» м. Буськ проведено науково-практичну конференцію на тему «Галицьке духовенство у скарбниці народу України», яку організував відділ освіти Буської РДА. Прозвучали виступи на тему пошуку «спільного портрету митр. Андрея Шептицького і о. Маркіяна Шашкевича», діяльності о. Маркіяна на Бущині та о. Володимира Кальби. Від нашої Церкви слово мав о. Володимир Залуцький, декан Буський.

На конференції були присутні: Глуховецький Б. Л., голова відділу освіти Буської РДА, який розпочав і провадив конференцію; Яцик М. М., І заступник голови Буської РДА, – виступила на початку з вітальним словом; п. Гаєвський, заступник голови Буської Районної ради; о. Володимир Залуцький; о. Йосиф Пріндин настоятель храму с. Гумнисько УПЦ КП, працівники освіти і культури.

Детально конференція розглянула такі теми: «Спільний портрет митр. Андрея Шептицького і о. Маркіяна Шашкевича» – доповідач Коваль О. І., методист РМК відділу освіти; «Великий митрополит Андрей – світильник істини» – доповідач Максимів Н. Б., заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель математики Полоницької ЗОШ І-ІІ ст.; «Душпастирська діяльність о. Василя Вороновського» – доповідач Гута М. Т., вчитель початкових класів Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №1; «Використання краєзнавчого матеріалу під час вивчення життєпису о. Маркіяна Шашкевича» – доповідач Сіра Г. М., український словесник Гумниської ЗОШ І-ІІ ст.; «о. Маркіян Шашкевич і Бущина» – Гулка З. В., методист РМК відділу освіти; «Вшанування о. Маркіяна Шашкевича в с. Новосілки» – Воловець В. М., заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель історії НВК «Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Маркіяна Шашкевича»; «о. Володимир Кальба – сподвижник українського відродження» – Дубенська Н. М., вчитель історії НВК «Соколівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Володимира Кальби». А також з духовним словом виступили о. Володимир Залуцький і о. Йосиф Пріндин УПЦ КП.

На закінчення з християнськими піснями виступив місцевий гурт “Quo vadis” під керівництвом о. Ярослава Лозового, який служить у Буському деканаті.

Інформацію подав о. Володимир Залуцький