Пошук по сайту

Сучасне суспільство потребує євангелізаторів, здатних по-новому звіщати Боже слово, - Папа Венедикт XVI

«Коли минулого 28 червня, під час Вечірні з нагоди празника Святих Апостолів Петра і Павла я повідомив про бажання створити нову дикастерію для сприяння новій євангелізації, представивши свої роздуми, які я вже здавна провадив про необхідність надати особливу відповідь у період кризи християнського життя, яка присутня у багатьох країнах, передовсім – давньої християнської традиції», – зазначив на початку зустрічі Папа, додаючи, що нова Папська Рада є свідченням того, що ці думки стали дійсністю.

«Термін “нова євангелізація”, – пояснив Венедикт XVI, – має на увазі вимогу оновленого способу звіщення, особливо тим, які живуть у сучасному суспільному контексті, де розвиток секуляризації залишив по собі глибокі сліди». За словами Святішого Отця, Євангеліє є завжди новим звіщенням спасіння, здійсненого Христом, тому його звіщення та пошук відповідних для цього форм є виконанням тієї місії, яку Христос доручив Церкві.

Завдання не змінилося, але змінилася ситуація, позначена глибокими культурними перемінами, що вимагає нових аргументів для того, щоб пояснити причини віри. «Криза, яку переживаємо, – зазначив Папа, – несе в собі сліди виключення Бога з життя людей, загальне збайдужіння щодо самої ж християнської віри, аж до намагання витіснити її з суспільного життя». І сьогодні вже неможливо, як це було в минулому, відшукати загальний християнський сенс, який поєднував спільні відчуття поколінь. Навіть, зустрічаються особи, «які прагнуть належати до Церкви, але при цьому сильно позначені баченням життя, яке контрастує з вірою».

У цьому контексті Святіший Отець зазначив, що сьогодні звіщати Ісуса Христа, Єдиного Спасителя, здається важчим, ніж у минулому, але місія Церкви не змінилася, як також «не повинні змінюватися ентузіазм та відвага, які надихали апостолів та перший учнів». «Благодать місії, – додав Венедикт XVI, – завжди потребує нових євангелізаторів, здатних її прийняти, щоб у непостійних умовах історії ніколи не зменшилося спасенне звіщення Божого слова». Отож, нова євангелізація повинна шукати шляхів для того, щоб зробити це звіщення дієвим та зрозумілим для сучасної людини. І навіть тому, хто тримає зв’язок зі своїм християнським корінням, потрібно допомогти зрозуміти, що «бути християнином не означає певного роду одяг, який вдягаємо приватно чи при окремих нагодах, але є чимось живим та всеохоплюючим, здатним також прийняти все те, що є доброго в сучасності».

Папа побажав, щоб члени Папської Ради сприяння новій євангелізації зуміли накреслити проект, здатний допомогти усій Церкві в цьому нелегкому завданні та додав: «Якщо, з одного боку, уся спільнота покликана наново оживити місійний дух, щоб дати нове звіщення, якого очікують люди нашого часу, то не можна забувати й про те, що стиль життя віруючих потребує справжньої вірогідності».

Джерело інформації: Радіо Ватикан

Слово Боже на щодень

Читання Катехизму УГКЦ