Єпископи УГКЦ написали Президенту України

Єпископи УГКЦ написали Президенту України: про українську мову, еміграцію, правосуддя та відносини між Церквами і державою

«Викликає нашу стурбованість те, що на порозі майбутніх парламентських виборів в Україні деякими політиками та політичними угрупованнями знову ставиться розмінною монетою питання української мови. Нас хвилюють рівно ж повідомлення про закриття україномовних шкіл в деяких регіонах нашої Батьківщини. Ми переконані, що ця вкрай недалекоглядна і безвідповідальна політика не служить утвердженню української державності», ? з такими словами звернулися єпископи Української Греко-Католицької Церкви у листі до Президента України Віктора Януковича. Цей лист вони написали у Бразилії, під час проведення цьогорічного засідання Синоду Єпископів УГКЦ. Про це 5 жовтня, під час прес-конференції в УНІАНі, повідомив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ.

У листі, за словами Предстоятеля УГКЦ, також проаналізовано питання української еміграції. З одного боку, єпископи УГКЦ зазначають, що «українська меншина є дієвим амбасадором української держави та наших національних інтересів у контактах з офіційними чинниками» тих країн, у яких вони проживають. А з іншого – з болем констатують, що «впродовж 20-х років української незалежності ми стали свідками масової еміграції з України мільйонів осіб, які змушені були покидати свою рідну землю, щоб запевнити виживання своїм дітям і родинам». «Чому наша українська держава мовчки спостерігає, як її покидають висококваліфіковані працівники: вчителі, медики та інженери? Невже вони нам не потрібні вдома?» ? запитують автори документа.

«Вважаємо, що держава повинна якнайшвидше створити ефективний виконавчий орган, який буде здійснювати державну політику стосовно наших емігрантів та захищатиме їхні права в кожному куточку світу, як у східній, так і західній діаспорі, ? пишуть єпископи та зазначають: ? Не менш важливим є створення нових робочих місць в Україні та здійснення заходів щодо повернення наших співвітчизників на рідну землю».

Ще одним питанням, висвітленим у листі, є стан правосуддя в Україні. «Аналітики всередині країни та за кордоном дедалі частіше звертають увагу на вибіркове застосування закону, що дає їм підстави говорити про політичні переслідування опонентів. Дехто говорить навіть про «спотворене правосуддя». За таких обставин справді важко розраховувати на неупередженість та повну об’єктивність судової системи, а вкрай низька довіра до неї серед населення є найпереконливішим доказом того, що в цій ділянці нашого життя необхідні радикальні і ґрунтовні переміни», ? констатують члени Синоду Єпископів УГКЦ.

Автори звернення до Президента України висловили йому щиру подяку за довгоочікувану зустріч з представниками Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, яка відбулася 21 квітня цього року, та висловили сподівання, що подібні зустрічі стануть регулярними і корисними для усіх зацікавлених сторін, адже «відносини між Церквами та державою повинні будуватися на принципах рівності усіх конфесій перед законом, дотримання належної автономії в діяльності держави і Церков, а водночас – готовності до партнерства там, де йдеться про справжнє добро людини і загалу».

Департамент інформації УГКЦ