Пошук по сайту

КАРІТАС

1. Повна назва організації:   Благодійний фонд «Карітас»-Сокаль
2. Контакти:
Директор: отець-мітрат Ярослав Кащук
Заступник: Мар”яна Яремчук
Адреса: вул.І.Франка,11, 80000, Сокаль,  Львівська область ( офіс, притулок),
вул.Героїв УПА,11, 80000, Сокаль , Львівська область ( благодійна їдальня)
Тел.: +3803257-2-8279, +3803257- 2-1581
Факс:+3803257- 21581
Е-пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тел. моб.: 0503376024 ( директор),  0503376023 ( заступник директора), skype:  marjanajaremchuk

3. Засновники організації: Сокальсько-Жовківська Єпархія УГКЦ та Міжнародний Благодійний фонд Карітас України.
Благодійний фонд “Карітас» - Сокаль створено 04.06.1999 року. З цього часу організація розпочала свою роботу.

4. Персонал та волонтери:  
Персонал організації складають  6 осіб та  близько 30  осіб є волонтерами організації.

5. Напрямки роботи організації:

5.1 Благодійна їдальня для одиноких громадян міста. Працює з 1999 року по даний час. Спочатку діяльність їдальні підтримувалася проектами Карітас України; з часом – місцевими  спонсорами  та жертводавцями, місцевою парафією.  На сьогодні тут харчується 52 особи;  їдальня утримується за рахунок приватних пожертв громадян, підприємців та фінансово-господарської діяльності соціального підприємства*, що створено Благодійним фондом «Карітас»-Сокаль.

*Соціальне підприємство -  Приватне підприємство «Громадський вулик» , засноване Благодійним фондом «Карітас»-Сокаль у квітні 2007 році . Надає послуги харчування, організації корпоративних обідів та вечірок, замовлення та доставка обідів «на винос». Дане соціальне підприємство є одним із перших в Україні соціальних підприємств, що створено в результаті виконання програми Демократизація України: програм малих проектів. При створенні даного підприємства організація пройшла всі етапи – від розробки статуту, реєстрації соціального підприємства, представлення його  громаді до самої роботи. Дохід від фінансово-господарської діяльності соціального підприємства направляється на соціальні проекти та акції благодійного фонду «Карітас»-Сокаль ( утримання їдальні, дитячі табори, допомога для потребуючих).

5.2 Центр реабілітації матері і дитини «Подаруй сонце, дітям»  працює з 2001 року. Надає послуги тимчасового притулку ( проживання)  матерів з дітьми. Окрім проживання, харчування  центр надає  психологічну, юридичну та консультаційну допомогу  жертвам торгівлі людьми, одиноким матерям, неповнолітнім матерям. За потреби клієнти можуть отримати перекваліфікацію  ( нову професію швачки чи оператора ПК). Центр тісно співпрацює з місцевою лікарнею, пологовим будинком, КП «Сокальжитлокомунсервіс», управлінням праці та соціального захисту, біржею праці. За час діяльності центру надано допомогу 47 жінкам та 52 дітям. 

5.3 Центр волонтаріату працює з 2006 року. До центру належать старшокласники шкіл міста Сокаль, старші особи пенсійного віку.  Ідея волонтерського руху з кожним роком в місті стає більш популярною завдяки діяльності нашого центру. Діти - старшокласники самі приходять у центр з бажанням допомогти. У їх обов”язки входить організація і проведення благодійних акцій «Карітас»-Сокаль, організація свят та зустрічей для дітей з особливими потребами,  збір ідей та «написання» проектів нашої організації, утримання центру молодіжного дозвілля. Троє волонтерів зараз навчаються на кафедрі соціальної роботи університету «Львівська політехніка». Волонтери нашої організації старшого віку об’єднані в ансамбль “Надвечір’я», який займається організацією відпочинкових заходів ( концертів)  для старших людей.   

5.4.Центр молодіжного дозвілля – комерційний бізнес-проект, який надає послуги дозвілля для молоді –тематичні вечори, дискотеки, організація та проведення  свят. Реалізовують даний проект волонтери організації, які самі провадять заходи, утримують приміщення, ведуть облік фінансових надходжень від проведення дискотек та вирішують на які соціальні цілі направити прибуток від фінансово-господарської діяльності. Проект працює з 2007 року. За даний період вдалося провести 3 безкоштовних наметових табори для молоді у Карпатах, в тому числі один табір за участю здорових та  дітей з особливими потребами.

5.5 Щорічна благодійна акція «Помічники Святого Миколая»  охоплює понад 600 дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та дітей із малозабезпечених родин м.Сокаль та Сокальського району. Волонтерами організації ( старшокласники шкіл міста) щороку збирають кошти,  продукти, солодощі, іграшки, медикаменти від організацій та приватних осіб. На дані кошти закупляють  подарунки та розповсюджують  серед потребуючих дітей.

5.6 Щорічна благодійна акція «Великодній кошик»   для одиноких осіб похилого віку охоплює  усіх одиноких міста Сокаль  жителів сіл району, а це понад 300 потребуючих осіб.

5.7.Спільно із іншими громадськими та благодійними організаціями  проводяться тематичні семінари , та навчальні тренінги  для лідерів громадських організацій міста та району, що працюють з інвалідами, одинокими людьми та іншими категоріями, що потребують соціального захисту. В результаті здійснюється обмін інформацією, досвідом. Активісти також мають можливість брати участь у подібних семінарах у Польщі.

5.8  До Дня Незалежності України, до Дня людей похилого віку  - масові  заходи  для осіб старшого віку – концерти за участю ансамблю «Надвечір»я», дискотеки та танці під духовий оркестр «Сокальська осінь». 

5.9. Літні наметові табори  для  дітей у Карпатах , щорічні наметові табори  для  волонтерів організації у с.Жашків, присвячений дню народження Є.Коновальця.

6.0 Круглі столи для представників органів влади, громадських організацій присвячених міжнародному дню інваліда, міжнародному дню захисту дітей.

6.1 Організація та проведення громадських слухань по проблемних соціальних питаннях громади міста Сокаль ; розробка узагальнених пропозицій та зауважень для виконавчих органів влади.

6.2 Надання гуманітарної допомоги усім потребуючим верствам населення.

6.3 Збір коштів на  лікування хворих та потребуючих, що звертаються за допомогою.


7 Які досягнення відбулися в результаті благодійної діяльності?
В результаті  багаторічної благодійної діяльності організації нам вдалося:
- зміцнити позитивний імідж «Карітас»;
- розширити свої послуги за рахунок самофінансування;
- віднайти спонсорів у нашому міста та районі, займатися фандрейзингом безпосередньо у своєму регіоні;
- залучати постійно  близько 30 осіб волонтерів як старшого, так і молодшого віку; поширити волонтерський рух у місті;
- створити перше в місті та одне із перших в Україні соціальне підприємство, яке працює сьогодні на забезпечення діяльності «Карітас»;
- надати значну допомогу потребуючим міста та району.    

8 Який позитивний ефект мала  благодійна діяльність для громади/суспільства?
Діяльність нашої організації завжди має та мала за мету два напрямки : надання безпосередньої допомоги потребуючим та виховання у суспільства  «чесноти благодійності».  Як результат : а) потребуючі ( одинокі особи старшого віку, матері з дітьми , діти з особливими потребами) отримали необхідну допомогу. б) Громада в цілому отримала :
- виховання та поширення волонтерського руху (  вплив на виховання дітей, зміна стереотипів в осіб старшого покоління, зайнятість старшого покоління, відчуття їх необхідності суспільству);
- виховання «чесноти благодійності» ( надавати допомогу для Карітас стало модним серед місцевих спонсорів та підприємців);
- позитивний приклад роботи соціального підприємства дає можливість іншим громадським організаціям створювати подібні  та  бути фінансово незалежною нашій організації від донорів.

9. Благодійний фонд «Карітас» - Сокаль є засновником парафіяльних організацій «Карітас»

9.1 Благодійний фонд «Карітас»-Жовква
Директор о.Михайло Кормило
Тел. контактний 0677662776
Адреса: пл.Вічева, 2, 80300, м.Жовква Львівська область 
Напрямки роботи : надання гуманітарної допомоги потребуючим 


9.2  Благодійний фонд «Карітас Соснівка УГКЦ»
Директор : о.Зиновій Буньо
Адреса:  вул..Шептицького, 2 А, м.Соснівка , 80193, Львівська область
Тел. 03249- 4-04-04
Напрямки роботи: 
- робота з дітьми мігрантів ( психологічні консультації, виховна робота, гуртки для  дітей)
-  соціальна опіка на дому одиноких та інвалідів
- благодійні акції та свята для дітей

9.3 Благодійний фонд «Карітас»-Броди
Директор: отець Царик Ярослав Васильович
Виконавчий директор: Дацко Ігор Юрійович
Адреса: 80600 м.Броди Львівська обл. вул.Виговського, 6
тел. (03266) 2-77-30, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Напрямки роботи:
- благодійна їдальня для бідних
- гуманітарна допомога для потребуючих
-  «Клуб сеньйорів» для осіб старшого віку
- організація та проведення благодійних акцій для дітей сиріт, дітей з особливими потребами

Слово Боже на щодень

Читання Катехизму УГКЦ