Налагоджується співпраця освітян та духовенства у м. Червонограді

17 січня 2012 року у Червоноградській школі № 4, з ініціативи відділу освіти Червоноградської міської ради та інформаційно-методичного центру освіти, проведено круглий стіл «Співпраця навчальних закладів та духовних інституцій у вихованні дітей та молоді».

У роботі заходу взяли участь: заступник міського голови п. Андрій Залівський, начальник відділу освіти п. Ігор Гомонко, керівники загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, священики різних конфесій, учителі християнської етики шкіл міста. Круглий стіл став підсумком співпраці між школами та Церквами у питаннях духовного виховання дітей та молоді за останні п’ять років. А здобутки є вагомі: спільні заходи національно-духовного спрямування («Хресні дороги», просвітянські вечори, акції милосердя, Великопосні реколекції та ін.), взаємна допомога у роботі з проблемними сім’ями та дітьми з девіантною поведінкою (участь у роботі шкільних рад профілактики, відвідання сімей, індивідуальні розмови…), організація дозвілля та відпочинку дітей (участь у роботі літніх таборів, екскурсії та паломницькі прощі до святих місць, залучення до участі у мистецьких конкурсах «Пісня серця», «Боже, я молюсь за Україну», «Великодні візерунки»).

В обговоренні питань круглого столу взяли участь: Суханов О. О., директор ЧЗШ № 1, депутат Червоноградської міської ради; Брух О. П., директор ЧЗШ № 2; Кожуховська Н.В., завідувач ДНЗ № 19; о. Михайло Микита, голова Катехитичної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії; о. Михайло Гнатів, настоятель церкви св. Володимира УПЦ КП; о. Себастьян, ЧСВВ, священик монастиря св. Юрія та інші. Усі виступаючі наголошували на необхідності продовження і розширення співпраці між освітянами та духовенством у питаннях духовного та морального виховання дітей та юнацтва.

Учителями християнської етики ЧЗШ № 2, 4, 7 (Кавецька Л. В., Палюх Л. П., Цінцірук Л. Б.) було проведено відкриті уроки з використанням інтерактивних методів навчання. Учні ЧЗШ № 4 підготували театралізоване дійство «Син Божий народився!».

Підсумком плідної роботи круглого столу стало підписання угоди між відділом освіти та Церквами міста. Цьогоріч до угоди долучилися і дошкільні навчальні заклади.

Яскравим та незабутнім вертепним дійством «Іде звізда чудна», у виконанні учнів Катехитичної школи ім. о. Маркіяна Шашкевича, що функціонує при церкві Верховних Апостолів Петра і Павла у м. Соснівка, захід завершився. Та всі учасники круглого столу, залишаючи стіни гостинної четвертої школи, усвідомлювали, що попереду кожного чекає повсякденна, клопітка та жертовна робота на ниві духовного плекання нашого майбутнього.

Повідомила Любов Степанівна Хляка,
методист християнської етики, м. Червоноград