Комісія у справах шкільництва

Синод Єпископів УГКЦ покликав до життя Комісію у справах шкільництва з метою сприяння всебічному, гармонійному і творчому розвитку особистості на основах християнського світогляду та культурних цінностях українського народу.
Пріоритетним завданням Комісії є створення сприятливих умов для впровадження предмету «Християнська етика» в шкільну програму в школах у межах всієї України, а також сприяти заснуванню церковних шкіл різноманітних категорій із повною навчальною та виховною програмою. Для цього Комісія співпрацює з державними органами освіти, навчальними закладами та школами у пошуку оптимальних форм такого виховного та навчального процесу, який дозволить подолати кризу у духовному, моральному та інтелектуальному розвитку підростаючого покоління. Комісія координує діяльність аналогічних єпархіальних Комісій з тим, щоб праця в зазначених ділянках була злагодженою та послідовною.
Комісія у справах шкільництва Сокальсько-Жовківської єпархії працює над вивченням питання відкриття католицьких загальноосвітніх шкіл на території Єпархії. Ведуться переговори із начальниками відділів освіт міст та районів. Оскільки на сьогоднішній день Закони України не передбачають можливості реєстрації католицьких шкіл, вивчається досвід поодиноких навчальних закладів, які є під проводом Церкви, однак зареєстровані на ім’я фізичних осіб. Найбільше, що вдається Комісії, це координувати навчальний процес у державних школах з предмету Християнська етика, проводити семінари, відкриті уроки, навчання вчителів та реколекції для них. Також Комісія бере участь у розробці програм та документів, які пропонуються державній владі, зокрема щодо можливості відкриття Католицькою Церквою загальноосвітніх шкіл.

Голова комісії о. Ярослав Малиш