Пошук по сайту

Медіа Партнери

 

Екобюро УГКЦ ініціює акцію проти шкідливих підпалів трави та листя

Весняний та осінній час – це час тотальних підпалів та спалювання залишків рослинності. Це також час, коли наші села та містечка перетворюються на "газові камери", зроблені нашими ж руками чи нашою байдужістю.

Такими словами розпочинається заклик Екобюро Української Греко-Католицької Церкви щодо ініціативи, спрямованої на вирішення проблеми підпалів.

Екологічне Бюро УГКЦ створило спільноту у соцмережі Фейсбук під назвою "Ні підпалам",- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології. У ній, а також на сайті Екобюро, регулярно з'являються роз'яснювальні матеріали на тему, чому так шкідливо і для природи, і для людини спалювати траву, листя, і що натомість потрібно робити з рослинними залишками, щоб не завдати шкоди довкіллю.

"Бюро УГКЦ з питань екології закликає усіх вірних усіх конфесій та всіх свідомих громадян відмовитись від цієї шкідливої звички та врозумити тих, хто це робить! Свідомі християни та свідомі громадяни, об’єднаймось і скажімо категоричне "Ні підпалам"! Той, хто любить свого ближнього і себе, той не може спалювати рослинність! Хто любить свою Батьківщину, – той дбатиме про її довкілля!" – закликають ідейники ініціативи.

Підпалювання трави руйнує ґрунтовий шар, спалює мікроорганізми, комах і навіть дрібних тварин, а спалення листя вивільняє в повітря канцерогенні речовини, накопичені за цілий рік, і ми цим дихаємо. Детальніше про всі наслідки такого необдуманого поводження можна почитати на сайті Екобюро та у спільноті "Ні підпалам", які постійно оновлюються.

На сторінці "Ні підпалам" також створено опитування "Чи Ви готові зробити зауваження тим, хто спалює рослинність?", до якого може долучитися кожен.

Проща до св. Івана Павла ІІ в Руді Сілецькій 

20-23 жовтня