build professional website

Завершив роботу Третій Всеукраїнський з’їзд головних військових капеланів УГКЦ

По завершенні Літургії учасники з’їзду ознайомилися із душпастирською працею Центру військового капеланства Львівської архиєпархії і відвідали меморіал – «Тюрма на Лонцького» та Музей військового однострою, де експонується виставка «Польові духівники-капелани». Під час цих відвідин можна було дізнатися багато цікавих фактів та традицій про історію перебування капеланів в українському війську.

З’їзд завершився підсумковою зустріччю військових капеланів, на якому були складені плани щодо проведення спільних заходів на наступний - 2010 рік.

За словами організаторів з’їзду метою цьогорічного з’їзду було почути та обговорити потреби військових у душпастирській опіці.

Узагальнюючи результати з’їзду та проведені дискусії, можна зробити наступні висновки:

зважаючи на те, що у нашій державі не має відповідної правової бази для забезпечення духовних потреб силових структур України, під час з’їзду всі вони висловили необхідність існування душпастирської опіки у силових структурах;
виходячи з минулого досвіду і здійсненої роботи з силовими структурами України, помітним є посилення їхнього бажання співпраці з Церквою задля впровадження душпастирської служіння;
впродовж з’їзду представники силових структур наголошували на необхідності систематичної роботи військових капеланів та долучення військових капеланів до духовно-патріотичного виховання військових (проведення тематичних зустрічей, поповнення бібліотек частин та підрозділів духовною літературою);
за результатами обговорення цьогорічного Першого всеукраїнського військового паломництва до Зарваниці було прийнято рішення про щорічне його проведення у третю неділю вересня.

Повідомив о. Любомир Яворський,
Заступник Керівника Відділу Патріаршої курії УГКЦ
у справах душпастирства силових структурах України