build professional website

ЯСНА ГОРА СКЛИКАЄ ПРОЧАН

30 червня — 1 липня IX з'їзд Апостольства Доброї Смерті відбувся на Ясній Горі у Гошеві Долинського району Івано-Франківської області, на базі василіянського монастиря Преображення Господнього, де зберігається чудотворна ікона Гошівської Богоматері. У з'їзді взяло участь понад 1,5 тисячі прочан з Івано-Франківська, Гошева, Радехова, Золочева, Дрогобича, Рогатина, Долини, Самбора, Лаврова, Львова, Надвірної, Бурштина, Чернівців, Галича, Яворова, Коломиї, Яремча, Калуша, Нового Роздолу, Дублян, Міжгір'я, Харкова, США (Нью-Йорк), Італії. Тільки з Червонограда (з церкви Священомученика Йосафата) були присутні 100 членів АДС. Вперше на такому духовному заході побувало 20 членів Апостольства зі Сокаля.

Почався з'їзд реєстрацією учасників. Після чого відбулася Вервиця до Божого Милосердя, та потім урочиста конференція, на якій виступив духовний провідник АДС о. Порфирій Шумило, ЧСВВ. Він же й привітав учасників з відкриттям з'їзду. Отець Василь Білаш також привітав членів Апостольства і передав благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, розповів про діяльність цієї та інших спільнот в Україні. Настоятелька Апостольства с. Даниїла Почтар проаналізувала роботу членів АДС за попередній рік. Тепер спільнота налічує 35 тисяч членів. Протягом року (з часу проведення VIII з'їзду) створено 7 нових осередків, організовано 10 молитовних зустрічей та 5 місій. Сестра Даниїла наголосила, що наступного року - 20-ліття створення АДС, тривають зйомки фільму про діяльність Апостольства.

Також виступили ревнителі осередків з Харкова, Львова (церкви Св. Андрія), Чернівців, Івано-Франківська. Надія Погайдак з Нью-Йорка прочитала вірш-привітання від членів місцевого осередку АДС, подарувала ікону Страждальної Богородиці, інкрустовану бурштином.

Після цього була проведена спільна Вервиця до Гошівської Богородиці. Діти, члени АДС церкви Св. Йосафата м. Червонограда - Марія Тесленко та Анастасія Булега склали свої вітання учасникам з'їзду, настоятелю монастиря о. Веніаміну, ЧСВВ та духовному провіднику о. Порфирію, ЧСВВ, побажали плідної праці в утвердженні духовності.

О 18.00 розпочалася Свята Літургія, а після неї - Молебень до Пресвятого Серця Христового (оскільки червень - місяць Ісуса Христа), обхід з Найсвятішими Тайнами довкола монастирської церкви, Хресна Дорога, панахида за всіма померлими членами Апостольства, Акафіст до Страждальної Богородиці, співана Вервиця до Божого Милосердя, Молебень до Пресвятої Богородиці.

О 4.00 (ранку) також відправили Святу Літургію, де кожен мав можливість з'єднатися з Христом, отримати Боже Благословення.

На завершення - 38 мирян з церкви Св. Йосафата м. Червонограда, Сокаля та Сокальського району (Белз, Жвирка, Себечів, Муроване, Копитів, Жужеляни, Суховоля), Тернополя, Львова поповнили ряди АДС: Любов Гіга, Ірина Ільницька, Руслана Єрьоміна, Любов Бережінська, Анна Кочан, Наталя Кісіль, Галина Галкіна, Галина Довган, Марія Крищук, Юлія Мордяхіна, Ірина Матвійчина, Надія Вовчак, Людмила Гринчук, Анна Прокоп, Ольга Тихончук, Галина Пришляк, Христина Мазур, Ольга Олійник, Леся Лесик, Анна Калиш, Надія Довба, Світлана Пивоварчук, Софія Семисюк, Леся Войтович, Віктор Марець, Валентина Степанчук, Наталя Палка, Анна Антонюк, Мирослава Баран, Іванна Баран, Ольга Іванчук, Любов Богун, Олександра Потоцька, Йосафат Перетятко, Любов Муравська, Марія Куп'як, Віра Сенюк, Світлана Ребізант.

Отець Порфирій Шумило ще раз поблагословив учасників з'їзду і подякував за участь. Тепер готуємося до X з'їзду і 20-річчя Апостольства Доброї Смерті.

Галина КІЩАК,

Ревнителька Апостольства Доброї Смерті церкви Св. Йосафата,