build professional website

Пошук по сайту

У селі Потелич відкрито дитячий садок під проводом сестер св. Йосифа

Діти дошкільного віку в національних строях прийшли разом із батьками до храму, щоб отримати благословення на початок нового навчального року в новозбудованому дитсадку. У церкві на них уже чекав отець-парох і сестри-монахині, їхні майбутні виховательки. Батьки з повною довірою віддали своїх дітей в руки сестер, адже мешканці села прекрасно пам’ятають той час, коли функціонувала захоронка при монастирі сестер згромадження святого Йосифа. На жаль, радянська влада у 70-х роках заборонила сестрам займатися вихованням дітей. Сестри, щоб вижити, важко працювали в колгоспі й на полі.

У 1986 р. почалося будівництво державного дитсадка. Після здобуття Україною незалежності, незавершену будівлю громада села передала у власність сестрам. Завдяки допомозі добродіїв минулого року в одному корпусі будинку було відкрито будинок сімейного типу, в якому на сьогоднішній день під опікою сестри Анни Василишин виховується семеро дівчат віком від чотирьох до чотирнадцяти років.

Інша частина дому – це дитячий садок, який названо на честь Слуги Божого о. Кирила Селецького, засновника згромадження сестер  cв. Йосифа і батька першої захорони в Галичині. Стараннями с. Романи Мусенко, яка обійняла посаду завідуючої дошкільного навчального закладу, обладнано приміщення для першої групи дітей. 26 дошкільнят переступивши вперше поріг дитсадка із захопленням розглядали свої шафки й столики, іграшки й ліжечка. А на першому занятті, яке провела для них с. Євфросинія Сеник, вони дізналися як називається їх навчальний заклад і хто такий о. Кирило.

Повідомила с. Рафаїла

Слово Боже на щодень

Читання Катехизму УГКЦ