«Ми вперше побували у Карпатах», - учасники релігійно-відпочинкової програми

З 7 по 13 серпня для дітей сиріт та напівсиріт із парафій Жовківського, Рава-Руського і Дублянського деканатів проведено релігійно-відпочинкову програму у с. Заріччя Івано-Франківської області. У Карпатах понад 40 дітей та молоді відпочивали беручи участь у спільній молитві та духовних науках, підкорювали Говерлу та відвідували визначні місця Гуцульщини. Більшість із учасників перебували в Карпатах перший раз.

Ця програма стала можливою завдяки спонсорській підтримці депутата Львівської Обласної ради, Івана Васильовича Бокала, який повністю оплатив фінансові витрати цього відпочинку.

Їдучи в Карпати діти та молодь відвідали музей-резиденцію Галицьких митрополитів у с. Крилос біля Галича та доторкнулися до ікони Божої Матері у давній церкві. Відтак помолилися Молебен до Христа Чоловіколюбця біля джерела Святого Духа поблизу Івано-Франківська. Учасники відпочинку проживали у домі товариства св. ап. Андрія Первозваного в с. Заріччя біля Яремча.

Кожен день розпочинався із молитви: щоденних, ранішніх молитов та Божественної літургії. Багато учасників приступали до Св. Сповіді та Св. Причастя. Священик проповідував основи християнської віри та застановлявся, ведучи із дітьми діалог, як потрібно жити, щоб «прямувати до неба». Зокрема о. Михайло Шевчук, керівник програми, зосередив увагу на Євангельських словах: «Чи ж є між вами хтось такий, що, коли син попросить у нього хліба, дасть йому камінь? Або коли попросить рибу, дасть йому гадюку?» (Пор. Мт. 7, 9-10).

Окрім цього диякон Роман Грица пояснив дітям значення головних частин Божественної літургії, провів бесіду на тему церковного року та дванадцяти празників, застановлявся разом із молоддю, якою має бути дружба. Також усі молилися на вервиці до Пресвятої Богородиці за дітей та молодь України, за своїх найближчих та за усіх потребуючих.

Учасники відвідали найвищу вершину України г. Говерлу та з великим запалом спільно заспівали державний гімн. Перебували в гірськолижному курорті Буковель, де піднімалися на гору канатною дорогою. Відпочивали на природі, зокрема на березі річки Прут. Ходили стежками Олекси Довбуша по скелях та були в музеї м. Яремча. Побували біля водоспаду, відвідали вольєр зі звірами та ознайомилися із культурним колоритом карпатських митців.

Протягом відпочинку були проведені різні конкурси та змагання. Для прикладу, учасники поділилися на дві групи: «Невгамовні» та «Краса Розточчя», і проводили інтелектуальні змагання на релігійну тематику.

По дорозі до дому, в м. Івано-Франківськ відвідали відпочинковий парк ім. Тараса Шевченка, де дітки змогли закуштувати розваг різноманітних карусель та атракціонів.

Проводили релігійно-відпочинкову програму: о. Михайло Шевчук, диякон Роман Грица, три волонтери, медичний працівник та психолог.

Загалом молодим християнам було представлено те, що «відпочинок з Богом» є цікавий і корисний, адже відкриває їм духовний вимір життя та вчить їх основам правильної поведінки.

«Ми вперше побували у Карпатах», - учасники релігійно-відпочинкової програми