Рукоположення у сан священства під час празника в селі Поториця

Празник Преображення Господнього особливо відзначили у селі Поториця, Сокальського району, оскільки місцевий храм присвячений цьому святу. Вперше участь у святкуванні взяв Правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун, котрий під час Божественної літургії рукоположив в сан священства Василя Кметя, випускника Івано-Франківської Духовної Семінарії.

В євангельському повчанні архиєрей Михаїл зокрема сказав: «Хочу з вами розділити цю радість Преображення Господнього, щоби ще раз довіритися Богові і разом всією Церквою, всією парафією, поклонитися Йому та прийняти Його в своє життя, щоби Він… міг преобразити наше життя у християнське, в богоподібне, щоби і ми могли удостоїтися так як учні… побачити Славу Божу в нашому житті».

Після «Великого входу», під час Літургії, в урочистий спосіб відбувся чин «Поставлення у пресвітери» диякона Василя Кметя, уродженця села Станіславчик, Бродівського району. Згідно традиції, тричі довкола престолу кандидата у священство провадив найтитулованіший священнослужитель на богослуженні, у цій події це був митрофорний протопресвітер Олег Каськів, протосинкел Івано-Франківської єпархії та колишній ректор семінарії де вчився нововисвячений священик.

На завершення літургійного моління відбулося освячення води та святкова хода-процесія довкола храму. Відтак нововисвячений ієрей уділив усім священикам та вірним своє перше благословення.

Проща до св. Івана Павла ІІ в Руді Сілецькій

20-23 жовтня