260 років від дня завершення будівництва монастиря у селі Підгірці

Цього року минає 260 років від дня завершення будівництва монастиря Благовіщення Пречистої Діви Марії у селі Підгірці, на Бродівщині. В цей день, 7 квітня, відбулися відпустові святкування у василіанській обителі. На запрошення настоятеля монастиря отця Віктора Батога ЧСВВ на святкування прибули: правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії владика Михаїл Колтун, священики з Підкамінського та Бродівського деканатів, численні вірні, серед яких багато молоді та дітей. На відпуст пішою прощою прийши і діти та молодь з смт. Олесько.

Архиєрейську Службу Божу очолив Преосвященний Владика Михаїл Колтун. Літургію супроводжував хор парафії Успіння Пресвятої Богородиці смт. Підкамінь. Після завершення Богослужіння вірні процесійною ходою пішли до чудотворного джерела, де Владика Михаїл освятив воду, після чого окропив нею усіх прочан.

З давніх давен  Церква вшановує Богородицю за чистоту та смиренність. «Ось я Господня слугиня: нехай станеться по  твоєму слову» з цих слів Євангелія Владика Михаїл наголосив на послусі Діви Марії, та пригадав що ми, християни, маємо приймати волю Божу так, як прийняла Богородиця.

Після молитов Владика зустрівся з молоддю села Підгірці та паломниками, і довго з ними розмовляв, відповідаючи на запитання та даючи батьківські поради.

піддиякон Тарас Дітчук

Р.S.

З 12 століття існують писемні згадки про чудотворне джерело у селі Підгірці, та записи про чудесні зцілення та оздоровлення. З того часу біля нього завжди будували церкви, а з часом постав і монастир. 260 років тому завершилося будівництво монастиря у такому вигляді, в якому його можна бачити у сьогоднішній час.