Єпископ-еколог закликає взяти участь у заході «Година Землі»

Єпископ Михаїл Колтун, голова синодального комітету УГКЦ з питань екології, закликає 25 березня о 20:30 взяти участь у заході «Година Землі» і вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем життєдіяльності планети.

В архипастирському слові, яке поручено прочитати в церквах в неділю 19 березня 2017 р. Б. і в день відзначення «Години Землі», написано:

«У першій книзі Святого Письма читаємо, що на початку земля була пуста і порожня, а тепер з Божої волі на ній живемо ми і безліч інших живих створінь. Вдихаючи життя у цей світ Бог подбав, щоб ані людині, ані якійсь іншій живності нічого не забракло і уклав пори року, закони природи та влив гармонію у цей світ. Проте через первородний гріх Адама і Єви ідилію і райське життя було втрачено, а кара Господня впала не тільки на людство, в особі Адама, але і землю».

«В добрих намірах за збереження життя на землі заіснувала ініціатива «Година землі». Ця символічна дія, якою ми на одну годину вимикаємо світло і творимо молитву та роздуми покликана застановити нас і змінити своє життя шануючи нашу матір – Землю.

Дорогі в Христі, запрошую Вас молитовно підтримати дану ініціативу, адже ми маємо починати з себе, щоб як християни бути прикладом і наукою до наслідування іншим. Довкілля, в якому живемо, маємо сприймати з Божої руки, яке Бог дав кажучи: "Будьте плідні й множітеся й наповняйте землю і господьствуйте єю... /кн. Буття 1. 28/.

Практичні поради

- Цьогоріч в рамках підтримки акції «година землі», на протязі дня, посадити «дерево миру» (це може бути одне символічне, або декілька у вигляді алеї).

- 25 березня 20:30 молитва при світлі свічок. Молитва на вибір, з душпастирем або без нього: вечірня, Ісусова молитва, вервиця чи Хресна дорога з екологічними роздумами.

- Для людей доброї волі, які не зможуть бути спільно у храмі, але бажають долучитися пропонуємо погасити в своїх домівках необов’язкове світло та запалити свічу помолившись в наміренні: «За ласку розпізнання Божих дарів у створеному Ним світі та вміння їх раціонально використовувати».

Прес-служба єпархії