У день пам’яті і примирення у храмах відбулися поминальні богослужіння

Владика Михаїл Колтун благословив, щоб 8 травня – в неділю, у кожному храмі нашої єпархії відбулися поминальні Богослужіння приурочені дню пам’яті і примирення.

Молитви звершувалися за полеглих учасників ІІ Світової війни, національно-визвольної боротьби Українського народу, жертв воєнних злочинів нацистських і більшовицьких переслідувань, заради підтримки ветеранів війни і учасників українського визвольного руху.

У суботу 7 травня представник єпархії взяв участь у святкових заходах у м. Львові, а 9 травня єпископ Михаїл Колтун, як головний військовий капелан УГКЦ, брав участь в міжконфесійному молебні на Володимирській гірці у Києві.

Про цей день єпископ написав вірш:

ПАМ'ЯТЬ

Україна сьогодні пам'ять творить. Україна пам'яттю живе. Про всіх загиблих у всіх війнах. І сущих до примирення зове.

Мир не той, що не стріляють. І не той, що слабший сильнішого терпить. А мир є той, що любов має. І кожен миром дорожить.

Мир, це коли ми всі є разом. За всіх, за кожного ми всі є заодно. Це коли кожного святиться право. І ми усі шануємо його.

Мир, він є як Бог, що нам є найдорожчий. Він запевняє всім життя. І ці, що захищають нашу землю. Вони є воїни добра.

Мир, він запевняє всім свободу. Щоб жити для кожного сповна. Мир на землі - це Божа воля. Це як життя дається кожному вона.

Мир - це наша є святиня. Він як ковчег і Божий заповіт. Він як життя і як вода, земля і як повітря. На ньому Україна святиться і стоїть.

За мир віддати все можливо. І кожен з нас сьогодні віддає. Загиблим пам'ять, що життя віддали. А живим життя присвячуєм своє.

У християнській вірі домінує вислів, Що перемога буде завдяки Матері Богородиці Марії. Її любов передається нашим матерям. Які благословляють нас на мир в надії. +

Прес-служба єпархії