Семінар, «Церковний спів – як форма церковного служіння» проведено у Жовкві для дяків та регентів церковних хорів

Літургійною комісією Сокальсько-Жовківської єпархії, відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ про проголошення 2018 рік - Роком Літургії та Молитви, 9 червня проведено спільно з Львівським музеєм Історії Релігії та музеєм "Староскварявський іконостас XVI-XVIII" ст. в приміщенні катехитичної школи при монастирі оо. Василіан  м. Жовква семінар для дяків та регентів церковних хорів на тему: «Церковний спів – як форма церковного служіння». Вступне слово до присутніх виголосив о. Володимир Коткевич, протосинкел Сокальсько-Жовківської єпархії. В темі стратегії Церкви 2020: «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» о. Володимир наголосив на важливості особи дяка і крилосного співу у церкві. Професор Львівської Національної Музичної Академії ім. М. В. Лисенка п. Богдан Дерев’янко в своїй доповіді гостро підняв тему сучасного стану церковного співу та церковних хорів. п. Олег Цигилик, професор Львівської Національної Музичної Академії ім. М. В. Лисенка, дав кілька практичних порад церковного співу.

Професори дуже приємно були вражені атмосферою зустрічі. Максим Тимо, викладач УКУ, більше уваги загострив на співі богослужінь у виконанні кількох осіб чи одного дяка. Максим у своїй доповіді показав як від співу дяка залежить чи людина захоче ще раз прийти до храму, чи ні. Накінець, о. Ярослав Малиш, Голова Літургійної комісії, наголосив на красі нашого обряду і різноманітність богослужінь в УГКЦ, про розуміння того, що співає дяк. Що окрім Літургії, є важливо молитися і вечірні, утрені, часи, акафісти і т. д. Семінар закінчився виконанням у храмі Серця Христового оо. Василіан м. Жовква духовних творів народною хоровою капелою “Джерело” смт. Куликів (кер. Роман Свистун).

о. Степан Макар, синкел Сокальсько-Жовківської єпархії