Пошук по сайту

Медіа Партнери

 

«Колядуймо як родина, хай почує цілий світ»

Тернопільщину часто називають маленьким Єрусалимом. Адже релігійна та історична спадщина краю охоплює духовні центри, древні культові кам’яні та дерев’яні споруди, джерела з цілющою водою.

Працівники бібліотек Жовківського району, за пропозицією о. Романа Малькевича, відвідали найбільшу в Україні Різдвяну шопку яку облаштували у Церкві Святого апостола Петра оо. францисканці в Тернополі.

СВІТЛИНИ

Ширина Різдвяної шопки - 50 метрів, а висота - 27 метрів. Тернопільську шопку занесено до Книги рекордів України. Її встановлюють тринадцятий рік поспіль.

«Ця величезна Різдвяна шопка вже стала доброю традицією для нашої церкви. Кожного року ми стараємося зробити шопку особливою. Наприклад, цього року ми зробили новий фон, який відображає Вифлеєм. Також додали кілька нових фігур. Побачити шопку можуть всі охочі», – розповідає  о. Тарас.

Найважливішою у шопці є центральна частина - це ясла із новонародженим Божим дитям, Марією і Йосипом. Навколо святі царі і ченці, які ідуть поклонитися маленькому Ісусові. Тут можна побачити ціле селище із хатками, храмом, людьми та різними птахами і звірятами.

Біля шопки о. Роман, о. Володимир та о.Тарас відправили молебень до дитятка Ісуса.

Із дзвінкою колядою та молитвою ми помандрували до Зарваниці - найбільшого відпустового центру греко-католиків усього світу - цікаво побачити яка вона на Різдво.

Чотири різдвяні шопки  встановлені у Марійському духовному центрі. Дві стоять на території парафіяльної церкви, одна – у підземній церкві, ще одна під лісом – з живими звірятами.

Оригінальна жива шопка, поряд з фігурками новонародженого Ісуса з Йосипом та Марією розміщені живі тваринки. Їх тут кілька десятків. Це вівці, віслюки, угорська сіра корова, вовняні свинки, гуси, кури, кролики та морські свинки.

Живу шопку у Зарваниці відкривають на різдвяні свята вже багато років поспіль. Щороку шопку вдосконалюють, додаючи нових тварин. Загалом у церквах Зарваниці є декілька різних шопок. Приміром, у підземній церкві є шопка з елементами, що рухаються. Тут ангели рубають дрова та качають воду, діти катаються на оглядовому колесі та гойдалці, працює млин та струмок. А Йосип гойдає Ісуса у колисці.

Дякуємо Богові, Пресвятій Богородиці, отцю Роману Малькевичу, отцю Володимиру Барану та усім хто взяв участь у паломництві до святих місць Тернопільщини. Це була неймовірна і особлива проща, яка залишила по собі масу вражень та позитивних емоцій.

Голова ПК бібліотечних працівників Жовківської РЦБС 

Н. В. Шимкович

Слово Боже на щодень

Читання Катехизму УГКЦ