Єпархіальний Собор вшанував учасників підпілля

В часі Єпархіального Собору відзначено 25-ту річницю виходу УГКЦ з підпілля.

Поділився спогадами про духовне подвижництво і служіння в час переслідування о. Михайло Шевчишин, ЧНІ, місіонер з Тернополя. Відтак головний акцент про «збережену духовну спадщину» переслідуваної Церкви поставив владика Михаїл Колтуна, який виплекав своє покликання до духовного життя у час підпілля. Архипастир подякував усім, хто беріг скарб віри у підпіллі, за їхню жертву та самопосвяту. «Священики та поодинокі вірні зробили великий внесок в наше життя, вони є невід’ємною часткою нашої спадщини, яку ми прийняли від них. Ми їм сьогодні всім дякуємо! Тим, що були в часі руїни нашої Церкви. Завдяки їм для нашої Церкви настав благодатний час, коли ми можемо вільно сповідувати віру, нашу любов до Бога, Церкви, Батьківщини і виявляти наше служіння один одному. Це є щось, що дає нам жити, дає розвиватися, дає молодим людям ту силу, завдяки якій вони будуть зростати», - наголосив архиєрей.

Наприкінці Архиєрейської Літургії урочисто було проголошено архиєрейську грамоту для парафіян, учасників підпілля, храму св. Йосафата м. Жовкви. Відтак отець-настоятель Михайло Ткачів вручив іменні грамоти для кожного вірного, який активно зберігав скарб віри і долучився до відновлення діяльності УГКЦ.