Адреса Єпархіального Управління:

м. Сокаль, вул. Андрея Шептицького 103
телефон: (257) 2-14-88

Єпископ
Преосвященний Владика Михаїл (Колтун), Правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківський

Протосинкел – о. мітрат Володимир Коткевич, синкел до справ священичих – о. мітрат Михайло Ткачів, секретар-референт єпископа – о. Ярослав Малиш, синкел у справах парафій - о. Степан Макар

Канцелярія
•    Канцлер о. Роман Синицький
•    Віце-канцлер – архівіст о. Михайло Шевчук
•    Секретар о. Михайло Микита

Єпархіальний Церковний Суд Сокальсько-Жовківської єпархії І-го ступеня
Судовий Вікарій – о. ліц. Василь Коваль

Економічний відділ
•    Синкел Економічного відділу о. мітрат Богдан Жук
•    Економ о. мітрат Михайло Грицишин
•    Бухгалтер п. Галина Янкевич

Навчальний відділ
•    Префект о. мітрат Іван Пігура

Видавничий відділ «Джерело життя»
•    Редактор о. мітрат Богдан Мурований

Прес-служба
•    Прес-секретар диякон Роман Грица

Протопресвітери
•    Белзький        о. Олексій Яворський
•    Бродівський    о. Богдан Вихор
•    Буський          о. Володимир Залуцький
•    Дублянський   о. Ігор Боднар
•    Жовківський    о. Ярослав Петруха
•    Кам’янка-Бузький  о. Богдан Горбаль
•    Лопатинський  о. мітрат Богдан Левицький
•    Новояричівський  о. Микола Дем'яновський
•    Олеський    о. мітрат Ігор Суходольський
•    Підкамінський    о. Михайло Бакай
•    Рава-Руський    о. Роман Улицький
•    Радехівський
•    Сокальський    о. Петро Звір
•    Тартаківський    о. Богдан Лилик
•    Червоноградський    о. Зиновій Буньо

Духовенство
Сокальсько-Жовківська Єпархія складається із 355 парафій, 7 з них обслуговують священики із монаших чинів. Маємо 24 парафії у містах. Парафії об’єднані у 15 деканатів:
1. Белзький
2. Бродівський
3. Буський
4. Дублянський
5. Жовківський
6. Кам’янка-Бузький
7. Лопатинський
8. Новояричівський
9. Олеський
10. Підкамінський
11. Рава-Руський
12. Радехівський
13. Сокальський
14. Тартаківський
15. Червоноградський

У Сокальсько-Жовківській єпархії є 241 священик, з них 223 – виконують парафіяльне служіння і проживають у парафіях, 10 – не мають призначення, 8 – за межами єпархії, а також 3 диякони.

У всіх парафіях є призначений священик-адміністратор, у деяких є сотрудники чи практиканти.

Щороку відбуваються реколекційно-навчальні курси для священиків єпархії. Часто проводяться загальноєпархійні чи деканальні зустрічі священиків для обговорення поточних питань.

З нагоди Року Родини проводилися святкові зустрічі Правлячого Архиєрея із священиками та їх сім’ями, у програмі яких була спільна участь у Святій Літургії та урочисте мистецьке вшанування християнських цінностей в родині.

Щороку з нагоди Дня Хворого священики відправляють Святу Літургію за уздоровлення немічних та спеціальні моління у медичних закладах.

На території єпархії є Чудотворні ікони, до яких вірні здійснюють приватні чи загальні прощі: ікони Пресвятої Богородиці у Кристинополі, Маркополі, Підгірцях, Сокалі, Підкамені та ін.

Найбільш відомими є Монастир ЧСВВ у с. Крехів, де знаходяться дві чудотворні ікони: Пресвятої Богородиці Верхратської і св. Миколая. Відпусти відбуваються за участю десятків тисяч мирян і священиків 22 травня у празник Перенесення мощей св. Миколая і на свято Покрова Пресвятої Богородиці 14 жовтня.

Протягом кількох років щороку відбувається проща молоді з нагоди дня Матері (друга неділя травня) до відпустового місця у с. Заглина, Рава-Руського деканату, де окрім вірних Сокальсько-Жовківської єпархії прибувають щораз більше паломники із інших єпархій, зокрема молодіжні спільноти парафій, які обслуговують отці-редемптористи. Другим багатолюдним відпустом на цьому місці є Празник Положення Пояса Пресвятої Богородиці – 13 вересня.

Діяльність єпархії

Дбаючи про духовне добро вірних, Правлячий Архиєрей Михаїл Колтун здійснює візитації деканатів та парафій, очолює окремі та загальноєпархійні паломництва чи святкування, в часі яких звертається до народу з пастирськими морально-богословськими посланнями, де акцентує увагу на багатстві християнської традиції і віри.

Правлячий Архиєрей видає Пастирські листи з нагоди Різдвяних та Великодніх свят, з нагоди Великого посту та звернення до військовослужбовців.

Також з благословення єпископа було видано книгу «Чудотворні ікони Сокальської єпархії» та молитовник для військовослужбовців.

Єпархія розповсюджує часопис «Джерело життя», який видає раз у два місяці. При храмах діють книжкові крамниці з католицькою літературою, зокрема у м. Жовква, м. Червоноград, м. Броди. Ведуться християнські теле і радіо передачі у м. Жовква, м. Сокаль, м. Червоноград, м. Броди та ін.

Розповсюджуються Папські Енцикліки, Листи та Послання Блаженнішого Предстоятеля УГКЦ Любомира. Щорічно проводяться реколекції та навчальні курси для священиків та мирян.

Налагоджено співпрацю із єпископами Православних Церков у сфері капеланського служіння у військових формуваннях. Для прикдаду, відбувається спільна участь у паломництвах.

Щорічно духовенство та вірні беруть участь у транскордонних зустрічах добросусідства між Польським та Українським народами (с. Корчмин, Сокальський район).

Молитва з Архиєреєм